reklama

Babiš se v rozhovoru zastal Malé, které opozice vyčítá nejen její výroky, ale i to, že nemá potřebnou kvalifikaci. „Tak to tu ještě nebylo! Českou spravedlnost povede zemědělská specialistka na mikroklimatické podmínky v chovu králíků. Soudcům přidat už jen mrkev!“ rýpnula si například na sociálních sítích advokátka a bývalá místopředsedkyně ČSSD Lenka Teska Arnoštová.

Narážela tak na fakt, že studovala na Mendelově univerzitě v Brně. Právo pak Malá vystudovala na Panevropské vysoké škole v Bratislavě. Média však poukázala na to, že Česká advokátní komora v minulosti odmítla zapisovat absolventy této školy na seznamy koncipientů. České školy diplom z této školy příliš neuznávají a pochybují o kvalitě vzdělání.

Premiér považuje funkci ministra spíše za manažerskou než odbornou. „I když člověk musí samozřejmě rozumět problematice,“ uvedl a dodal: „Je potřeba dát paní Malé šanci. Běží proti ní kampaň, není to spravedlivé. Ona absolvovala dvě vysoké školy.“ Podle Babiše je ale praxe v oboru důležitější než škola.

„A je to o tom, jestli paní Malá umí pracovat v týmu, a já myslím, že k tomu má všechny předpoklady,“ uzavřel otázku Andrej Babiš. Dodal, že je potřeba dát Malé šanci, podle něj „teď na ni běží kampaň“.

Na jeho slova ostře zareagoval například olympijský medailista Vavřinec Hradílek. „Jestli je funkce ministra spravedlnosti jen manažerská, tak jsme už vážně v p*deli. Babiš se Zemanem a komančema tu páchaj šílený zvěrstvo. Jednou se to snad zase obrátí, ale bude to těžká a dlouhá práce,“ postěžoval si na sociálních sítích český vodní slalomář.

6 komentářů (Poslední 27.06. 13:15) Napište svůj názor

reklama