reklama

Za přečin usmrcení z nedbalosti muži hrozí až šest let vězení. U soudu v Liberci dnes nevypovídal. "Už jsem se k tomu vyjadřoval dvakrát," řekl jen. Příbuzní mrtvého chlapce po něm požadují 3,5 milionu korun za nemajetkovou újmu. 

Chlapec se do sacího potrubí dostal, když on a jeho tři kamarádi násilně odstranili mřížku v divoké řece a proud ho vtáhl dovnitř. Podle pitvy zemřel hoch na následky udušení. Podle obžaloby se plavčík nevěnoval dostatečně dění u vodní atrakce. 

Obžalovaný na policii vinu na smrti chlapce odmítl. Soudkyně dnes jeho výpověď přečetla. "Zpětně si neustále promítám, řeším, zda jsem nepochybil, ale myslím si, že nepochybil," řekl při výslechu. Podle něj se nedělo nic neobvyklého, napomenul jen skupinu chlapců, jež si hrála s míčem. V divoké řece se děti podle něj běžně potápějí, hrají na babu či jinak škádlí. Mřížku, kterou chlapci odtrhli, popsal jako otvor ve stěně velký asi 30 centimetrů, který je od něj vzdálený šest metrů. "Vidím ho jako flek. Pokud se tam potápěli, nevyhodnotil jsem to jako riziko," uvedl obžalovaný.

To, že se děje něco neobvyklého, zjistil, až když jeden muž vytáhl z divoké řeky kachličku a po chvíli další dvě. Když začal hledat, odkud jsou, našel poškozenou mříž. S kolegou následně nechal atrakci uzavřít a lidé ji museli opustit. 

Provozovatel bazénu obviněn nebyl, stejně jako kamarádi zemřelého, kteří po nehodě utekli, aniž cokoli oznámili. Policie je sice prošetřovala pro podezření z neposkytnutí pomoci, s ohledem na jejich věk je ale z ničeho neobvinila.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama