Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mezi hejtmany jsou nejoblíbenější Čunek a Vildumetzová, Krnáčovou hodně Pražanů ani nezná

Jana Vildumetzová
Jana Vildumetzová
Foto: Facebook

Praha - Hejtmanka Karlovarského kráje Jana Vildumetzová (ANO) a zlínský hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) jsou dle průzkumu nejlépe hodnocení lídři krajů. Zajímavostí je, že pětina Pražanů vůbec nezná Adrianu Krnáčovou (ANO).

Za Vildumetzovou a Čunkem následují v pořadí oblíbenosti pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD), plzeňský hejtman Josef Bernard (ČSSD) a liberecký hejtman Martin Půta (STAN). Všichni tři získali shodně 44 procent. Na opačném konci žebříčku skončil s 26 procenty jihomoravský hejtman Bohumil Šimek (ANO), kterého nezná více než polovina obyvatel jižní Moravy. Vyplývá to z průzkumu STEM/MARK.

"Pro hejtmany je pozitivním zjištěním, že pokud odhlédneme od jejich časté neznámosti, tak vlastní hodnocení těmi, co je znají, vyznívá spíše pozitivně než negativně," uvedli statistici.

Končící pražskou primátorku Krnáčovou (ANO) hodnotí pozitivně necelá třetina Pražanů. Zhruba pětina obyvatel hlavního města ji nezná.

Lidé mají většinou na svůj region úzkou vazbu. Z Jihočeského kraje by se například "s lehkým srdcem" odstěhovalo jen devět procent lidí. V několika dalších krajích to bylo 11 procent. 

Témata:  hejtmani Jiří Čunek 1 Adriana Krnáčová Jana Vildumetzová Bohumil Šimek Martin Netolický Martin Půta

Související

Aktuálně se děje

10:27

Muzikál Lotrando a Zubejda je tady. Pro diváky si nachystal velké překvapení

Divadlo Broadway v Praze představilo premiéru nového muzikálu, který přináší příběh Lotranda a Zubejdy, jenž si získal srdce mnoha generací. Tento příběh, původně spojený Zdeňkem Svěrákem před 30 lety na základě předlohy Karla Čapka, ožívá nyní na divadelních prknech. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Policie ČR, ilustrační foto

Útok v Hradci: Česko truchlí za oběti vraždy

Královéhradeckem se šíří smutek, hněv i strach. Tragédie, která se ve čtvrtek ráno odehrála v místním obchodě, zasáhla nejen blízké obětí, ale i širokou veřejnost. Dvě prodavačky, 19letá dívka a 38letá žena, se staly oběťmi brutálního útoku 16letého mladíka, který si je podle všeho vybral zcela náhodně.