reklama

Řízením MZV byl pověřen předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček. Poche bude na ministerstvu zahraničí působit jako nehonorovaný politický tajemník. Jako důvody nejmenování uvedl prezident Miloš Zeman názory na migraci či jeho minulost údajně spjatou s korupčním prostředím pražské komunální politiky.

"Celá tato situace mi přijde trapná. Pan Poche měl být včera řádně jmenován ministrem. Vše ostatní je nedůstojné. I přesto, že nebyl pan Poche jmenován, jsem rád, že se bude podílet na tvorbě a řízení zahraniční politiky České republiky, a doufám, že pan premiér tuto situaci co nejrychleji vyřeší," řekl poslanec a náměstek pražské primátorky Petr Dolínek.

Hlasování o důvěře by podle zastupitelky ČSSD v Praze 6 Lucie Válové ale nemělo být odloženo. "Může přeci nastat situace (a v minulosti takové nastaly) že ministr nebo ministryně z nějakého důvodu nemůže déle svůj mandát vykonávat a řízením takového resortu je (dočasně) pověřen někdo jiný - v takovém případě přeci také nedochází k žádnému hlasování Poslanecké sněmovny o důvěře nebo nedůvěře," napsala.

Podle radního Prahy 3 a předsedy Mladých sociálních demokratů Radka Hlaváčka by ČSSD měla na situaci zareagovat. "Pro sociální demokracii a její poslance by měly být události posledních dnů a týdnů především velkým varováním. Potvrdilo se, že spolupráce s ANO a KSČM bude nesmírně náročná," řekl.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama