reklama

„Byl předběžný seznam, kde nebyl uveden žádný ministr zahraničí, a druhý, v podstatě dopis pana premiéra Babiše, kde mně navrhoval dva ministry zahraničí, nejprve Miroslava Pocheho a v případě, že když ho nepřijmu, tak navrhoval pana Jana Hamáčka," řekl prezident s tím, že vyhověl druhému návrhu.

V souvislosti se Zemanovými slovy na jmenování své vlády zavzpomínal i Mirek Topolánek. „Kdysi jsem nesl na Hrad jméno Schwarzenberg. Mrzení bylo veliké, věříte? Ale: na Hradě byl nezpochybnitelný Demokrat, do Černínu mířil přesvědčený Evropan a ve Strakovce neúřadoval Sráč. A teď mě vzbuďte! Zlý sen! Zeman: “Babiš mi dal vybrat, koho mám jmenovat ministrem zahraničí”,“ podivuje se Topolánek na sociálních sítích.

A divit se nestačí ani někdejší ministr zahraničí Marian Jurečka. „To je fakt jak u blbých na dvorečku, pro jistotu premiér odevzdá seznam navržených ministrů a navrhne dvě jména, že to tak neudělal u všech postů, si mohl prezident v klidu vybrat. Každopádně někdo z pánů tady v posledních hodinách nemluví pravdu,“ postěžoval si lidovecký poslanec.

Loading...
reklama