reklama

Pořadatelé předpokládají, že do Prahy dorazí více než 60.000 motorkářů ze 71 zemí. Dále by mělo akci navštívit asi 40.000 návštěvníků.

"Dnes do 17:00 jsme ošetřili celkem 20 lidí, z toho jeden byl odvezen do nemocnice. Jednalo se o 31letého cizince, který zřejmě po smyku havaroval ve Strahovském tunelu. S úrazem ruky, nohy a hlavy byl při vědomí převezen do Ústřední vojenské nemocnice," uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy Jana Poštová. Ve čtvrtek záchranáři ošetřili 12 osob, z toho tři převezli do nemocnic. Ve všech případech šlo o lehčí poranění, často o popáleniny od výfuků.

Na dnešek ohlásili pořadatelé noční jízdu centrem města se stejnou trasou jako při sobotní spanilé jízdě. Podle pořadatelů je sraz na Letenské pláni ve 20:30, o hodinu později je naplánován odjezd. 

V sobotu startuje spanilá jízda na Letenské pláni v 10:00, motorkáři se z holešovického výstaviště začnou najíždět o hodinu dříve. "Pojedou ve třech vlnách přibližně po půl hodině. Startujeme na Letné a pojedeme přes Václavské náměstí, okolo Právnické fakulty na náměstí Jana Palacha. Tam bude krátká zastávka. Poté Chotkovou ulicí, přes Letnou a zpět na holešovické výstaviště," uvedl hlavní organizátor akce Jaroslav Vavřina. Jízda by podle měj měla skončit do 13:00.

"Máme účastníky i ze vzdálenějších zemí, jako jsou například Austrálie, Nový Zéland nebo Indie," podotkl Vavřina. Nejstarším účastníkem je 83letý Ital, který přijel na svém Harley-Davidson Road King po vlastní ose z Říma. Nejvzdálenější účastník je z Fidži.

Loading...
reklama