reklama

Na letišti bylo instalováno 145 kamer, které by měly okamžitě porovnat zachycenou tvář s databází hledaných osob. Systém byl předmětem diskuzí zejména při dopadení hledaných turistů z Nizozemska, kteří v dubnu napadli v centru Prahy restaurační personál. Policisté tehdy systém nevyužili a na přítomnost hledaných turistů na letišti upozornili až svědci a ostraha letiště. Kamery fungují zatím ve zkušebním provozu.

Dalším opatřením bylo vybudování systému pro rozpoznávání registračních značek, který by měl policii zajistit přehled o všech vozidlech pohybujících se ve veřejně přístupných prostorách letiště, včetně všech příjezdových cest. Vyplývá to z materiálu o projektu, který v úterý vyhodnotí vláda.

Odbavovací systém byl rozšířen o vstupní branky se čtečkou cestovních dokladů. Na letišti byly také instalovány kontrolní brány a zařízení k detekci chemických, případně radioaktivních látek. 

Ministerstvo vnitra poskytlo na nová bezpečnostní opatření téměř 97,5 milionu korun. Dalších 19,65 milionu korun investovala do letiště Bezpečnostní informační služba (BIS). Původně přitom podle tři roky starého vládního usnesení, které o projektu rozhodlo, se ze strany BIS počítalo až s 50 miliony korun. 

0 komentářů Napište svůj názor

reklama