Letiště Václava Havla Praha

Letiště Václava Havla Praha

Pražské letiště přiznalo problémy s odbavováním zavazadel cestujících

Domov

Letiště Václava Havla v Praze dočasně navýšilo kapacitu na nakládání a vykládání zavazadel, využívaje administrativní pracovníky letiště, aby vyřešilo problémy s odbavováním zavazadel. Ve středu by neměly nastat žádné potíže s nakládkou, ale výdej zavazadel se může zpozdit, uvedla na webu mluvčí letiště Klára Divíšková.

Letiště Václava Havla Praha

Domov

Ruzyňské letiště odbavilo do víkendu deset milionů lidí

Pražské letiště Václava Havla překročilo o víkendu hranici deseti milionů přepravených cestujících za letošní rok. Loni to bylo za celý rok 4,4 milionu lidí. Počet vzletů a přistání dosáhl zhruba 490.000, což bylo na úrovni 60 procent předcovidového roku 2019. Na tiskové konferenci to uvedl ministr dopravy Martin Kupka (ODS).

Letiště Václava Havla Praha

Požár naváděcích světel pozastavil provoz na letišti v Praze

Domov

Požár naváděcích světel pozastavil dnes déle než na hodinu provoz na ruzyňském letišti v Praze. Mluvčí letiště Klára Divíšková uvedla na twitteru, že oheň zasáhl naváděcí světelnou řadu na hlavní dráze. Podle pražských hasičů hořela elektroinstalace k naváděcím světlům, příčinou požáru byla technická závada. Omezení se dotklo asi dvou desítek letů.

Letiště Václava Havla Praha

Pražské letiště je pod náporem cestujících, rostla zpoždění

Domov

Pražské letiště se vyrovnává s velkým náporem cestujících. Počet pasažérů ve vytížených dnech překročil i 50.000, což je srovnatelné číslo s dobou před covidovou krizí. To může vést k průtahům při odbavení, letišti totiž po pandemii stále chybí desítky pracovníků. V prvních dnech letních prázdnin kvůli tomu narostlo průměrné zpoždění letu na 50 minut, nyní je pod 20 minutami.

Letiště Václava Havla Praha

Domov

Provoz na letišti v Praze roste nad očekávání, letos čeká přes 10 milionů pasažérů

Letecký provoz na pražském letišti letos dál roste nad očekávání. Letiště Václava Havla v Praze v současnosti odhaduje, že za celý letošní rok odbaví přes deset milionů cestujících. To je skoro o 1,5 milionu víc, než se očekávalo na začátku roku. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková. Loni letiště odbavilo necelých 4,4 milionu pasažérů, před vypuknutím koronavirové krize, v roce 2019, to bylo 17,8 milionu lidí.

Letiště Praha

Na pražském letišti nefungoval systém k řízení provozu, letadla nesměla odletět

Domov

Na pražském letišti Václava Havla dnes po poledni vypadl systém pro řízení provozu. Letiště proto na několik desítek minut zastavilo všechny plánované odlety, povoleny byly pouze přílety spojů, které už do Prahy mířily. Zhruba 13:45 byl provoz v omezené míře znovu obnoven. Letiště a Řízení letového provozu (ŘLP) o tom dnes informovali na twitteru. Příčiny výpadku zatím neuvedli. Problémy řeší i některá letiště v zahraničí.

soudy

Soud vyhostil Brita, kvůli němuž na letišti na letišti zasahovala policie

Domov

Obvodní soud pro Prahu 6 dnes uznal Brita, kterému v úterý na pražském Letišti Václava Havla vzplanul batoh, vinným z přečinu nedovolené ozbrojování. Na tři roky ho vyhostil z Česka, řekla ČTK mluvčí soudu Zuzana Barochová. Podle mluvčího městského státního zastupitelství Aleše Cimbaly měl muž v zavazadle část vojenského granátu. Na vývoj v případu upozornily Česká televize a CNN Prima News.

Letiště Václava Havla Praha

Na pražském letišti se dnes uskuteční cvičení zásahu u nehody letadla

Domov

Na Letišti Václava Havla v Praze se dnes odpoledne uskuteční pohotovostní cvičení letecké nehody. Zákrok bezpečnostních a záchranných složek se zaměří na simulaci zásahu u nehody letadla při přistání. Dnes o tom informovalo Letiště Praha. Cvičení je naplánováno za plného provozu, odbavování cestujících by podle letiště ovlivnit nemělo.

Letiště Václava Havla Praha

Pražské letiště odbavilo v srpnu skoro 700.000 lidí, meziročně o 102 pct víc

Domov

Pražské letiště v srpnu odbavilo téměř 700.000 pasažérů, což je o 102 procent více než v předchozím roce. Oproti předkrizovému období jde však o propad o 65 procent. Nejvíce se létalo do Řecka, nejoblíbenější destinací byl bulharský Burgas. Uvedlo to dnes Letiště Praha. Češi v létě mířili hlavně do tradičních letních dovolenkových destinací. V současnosti se z Prahy létá do více než stovky míst.

Letiště Václava Havla Praha

Na pražském letišti měl být na žádost Ukrajiny zadržen Rus spjatý s Krymem

Domov

Na pražském letišti byl dnes zadržen ruský občan Alexandr Frančetti, známý zapojením do takzvaného Krymského jara, tedy do událostí spojených s anexí ukrajinského Krymu Ruskem. Informovala o tom agentura RIA Novosti s odvoláním na představitele krymských úřadů Alexandra Molochova. Mluvčí české policie Ondřej Moravčík potvrdil zadržení ruského občana.

Letiště Praha

Domov

Z Prahy odletěl speciál se zaměstnanci ruské ambasády

Ze třetího terminálu pražského letiště v Ruzyni dnes po 14:30 odletěl ruský vládní speciál, který dopraví do Ruska část diplomatů a zaměstnanců ruského velvyslanectví vyhoštěných z Česka kvůli kauze Vrbětice. Do letadla nastoupilo několik desítek lidí, podle ruské agentury TASS Česko dnes opustilo 54 zaměstnanců ruského velvyslanectví v Praze.

Letiště Václava Havla Praha

Na letišti byla kvůli neuhrazeným fakturám zadržena letadla ČSA

Domov

Společnost Czech Airlines Technics (CSAT), dceřiná firma Letiště Praha, v úterý zadržela kvůli neuhrazeným fakturám dvě letadla ATR Českých aerolinií (ČSA). Informoval o tom dnes server zdopravy.cz. Letecká skupina Smartwings, do níž ČSA patří, označila zadržení letadel za protiprávní a chystá právní kroky. Aerolinky kvůli situaci musely zrušit lety. Dopravce je v současnosti pod ochranným moratoriem před věřiteli.

Letiště Václava Havla Praha

Praha odmítla rozšíření ruzyňského letiště

Domov

Pražská rada dnes opět odmítla plán výstavby nové přistávací dráhy na ruzyňském letišti. Podle schváleného usnesení by vláda měla stavbu vypustit z Politiky územního rozvoje a prověřit možnost zvýšit kapacitu regionálních letišť, například ostravského. Radní už na minulém jednání nedoporučili schválit pořízení změny územního plánu, která je pro stavbu nové ranveje nutná a o které by měli 17. prosince rozhodovat zastupitelé.

Letiště Václava Havla Praha

Průzkum: Jak koronavirus narušil a proměnil cestování Čechů?

Byznys

Koronavirová krize negativně zasáhla do cestovatelských plánů dvou třetin Čechů, polovina přitom plánovanou cestu do zahraničí zcela zrušila. Většinu lidí odrazují především vládní opatření v jednotlivých státech, do budoucna však zájem lidí o cestování přetrval. Vyplývá to z průzkumu společnosti Kiwi.com.

Ilustrační foto

Koronavirem se za týden nakazil další milion lidí, Letiště Praha těžce zasaženo

Svět

V Evropě pokračuje uvolňování restrikcí přijatých na jaře ve snaze zabránit šíření koronaviru, i když celosvětově je už nakaženo více než osm milionů lidí a přes 435.500 pacientů zemřelo. Počet nakažených nadále rychle roste v Brazílii, která je nyní na žebříčku nejpostiženějších zemí na druhém místě za USA. V ekonomické sféře velké ztráty hlásí kvůli epidemii letectví - Letiště Václava Havla v Praze patří v Evropě k nejvíce zasaženým; polská vláda nyní nevylučuje ani bankrot státních aerolinek LOT.

Letiště Václava Havla Praha

Česko pod útokem: Nemocnice a letiště napadli hackeři

Domov

Několik nemocnic v zemi v posledním dni čelilo pokusům o počítačové útoky, kterým ale odolaly. Kybernetické útoky na svou IT infrastrukturu a další své systémy v posledních dnech zaznamenalo také Letiště Václava Havla v Praze. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na tiskové konferenci po dnešním jednání vlády řekl, že situace ohledně kybernetických útoků na nemocnice je zatím poměrně klidná a jednotlivé incidenty byly odbourány.

Aktuálně se děje

21. července 2024 20:30

Biden stáhne kandidaturu na prezidenta USA

Americký prezident Joe Biden v neděli oznámil, že stáhne svou kandidaturu na post prezidenta USA a nebude se ucházet o znovuzvolení.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy