Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nové problémy pražského letiště. Provozovatel musí jednat s odboráři

Letiště Václava Havla Praha
Letiště Václava Havla Praha
Foto: Jan Zýka, EuroZprávy.cz

Problémy pražského letiště na vrcholu hlavní letní turistické sezóny neberou konce. Potíže s odbavením zavazadel už jsou sice podle jeho zástupců minulostí, nově se ale jedná s odbory. Byla totiž vyhlášena stávková pohotovost. 

Letiště v úterý odpoledne na sociální síti X uvedlo, že jeho vedení se sešlo se zástupci čtyř odborových organizací. Právě jedna z nich vyhlásila stávkovou pohotovost. "Tato organizace konkretizovala své požadavky a všichni účastníci se dohodli na dalším jednání příští úterý," sdělil provozovatel letiště.

Firma každopádně ujistila turisty, že jich se situace nijak nedotkne. "Stávková pohotovost trvá, nicméně cestující se nemusejí ničeho obávat. Provoz letiště probíhá standardně," dodalo letiště.

Už v sobotu jeho zástupci na síti X napsali, že situace s odbavením zavazadel je aktuálně stabilizovaná. Od minulého úterý neodletělo žádné letadlo bez zavazadel. Přetrvávala ale zpoždění letů.

"Během pátku byla průměrná doba zpožděných příletů 47 minut, tím se zpožďují i odlety v průměru o 39 minut. Díky pomoci kolegů z letiště je plánovaný provoz zajištěný a neočekáváme žádné výrazné problémy," konstatovalo největší české letiště.

Bez větších komplikací má probíhat i výdej zavazadel. Pokud však cestující čeká déle než hodinu, má možnost vyplnit u reklamační přepážky formulář a handlingová společnost mu zavazadla doveze zdarma na uvedenou adresu.

"Stále doporučujeme cestujícím, nejen s ohledem na nastalou situaci, aby si na palubu letadla vzali nejnutnější věci (hygienické potřeby – stále platí limit 100 ml balení a léky)," dodalo letiště. 

Témata:  Letiště Václava Havla Praha letectví a letadla

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:01

Žijeme v době hluboké úzkosti. Mladí nemají na bydlení, varuje von der Leyenová

Ve svém hodinovém projevu před europoslanci zdůraznila dosavadní předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, že současná doba je poznamenána hlubokou úzkostí. Upozornil na to server Politico

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy