Brit utrpěl lehčí popáleniny. Kvůli bezpečnosti byla evakuována spojovací chodba mezi terminály 1 a 2 pražského letiště a pro soukromou dopravu byly zhruba hodinu a půl uzavřeny příjezdy na letiště.

Rozhodnutí soudu je podle Barochové pravomocné. "Muž byl již propuštěn ze zadržení," uvedla. Soud rozhodl o vině Brita trestním příkazem, část vojenského granátu zároveň nechal propadnout. Případ se podle Cimbaly odehrál ve zkráceném řízení. CNN Prima News uvedla, že Brit nejednal úmyslně.

Britovi začal hořet batoh v úterý ráno na terminálu 2. Dočasně byl kvůli tomu podle letiště omezen provoz hal, odbavení fungovalo bez omezení. Pro soukromá auta byly uzavřeny příjezdové cesty ke všem terminálům, provoz MHD nebyl přerušen. Kolem 10:30 bezpečnostní opatření skončila a příjezd na letiště byl obnoven.

Policie si zprvu myslela, že šlo nejspíš o neodbornou manipulaci se zábavní pyrotechnikou. Popáleného cizince ošetřili na letišti členové Asociace samaritánů ČR, kteří tam vykonávají stálou lékařskou službu.