Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pražské letiště hlásí problémy. Cestující dlouho čekají na zavazadla

Letiště Praha
Letiště Praha
Foto: Letiště Praha

Letiště Václava Havla v Praze má problémy s odbavováním zavazadel kvůli hustému letovému provozu. Cestující musí čekat na své zavazadla jak v cílových destinacích, tak v Praze. 

Letiště proto doporučuje, aby si pasažéři do příručního zavazadla sbalili nezbytné léky a hygienické potřeby, jak uvedlo na sociální síti X, informuje zpravodajka TASR v Praze.

"Na Letišti Václava Havla Praha může docházet ke zpoždění vykládky zavazadel při příletech. Příčinou jsou častá zpoždění letů, nárazový nedostatek pracovníků nakládky během špiček a přetíženost letového provozu," uvádí letiště na svém webu.

Na sociální síti X se letiště v úterý omluvilo za zpoždění a uvedlo, že intenzivně pracuje na řešení situace. Zavazadla do konkrétních destinací jsou odesílána nejbližšími možnými lety, aby se k cestujícím dostala co nejdříve.

"V následujících dnech doporučujeme cestujícím, aby měli na palubě letadla nejnutnější léky a hygienické potřeby," radí letiště. Od úterý od 15:00 je aktivní telefonická linka 220 111 444, na kterou mohou zavolat cestující, kteří nemají svá zavazadla v destinaci.

Letiště prioritizuje nakládku zavazadel na odletech, což může způsobit zpoždění při vykládce zavazadel po příletu do Prahy.

Pokud cestující nechtějí na své kufry čekat na letišti, mohou vyplnit formulář na reklamační přepážce nebo na webu letecké společnosti, a handlingová společnost jim zavazadla doručí zdarma na jejich adresu.

Témata:  Letiště Václava Havla Praha

Aktuálně se děje

13. července 2024 17:32

13. července 2024 13:13

Deštivé počasí má pokračovat. V části ČR bude vydatně pršet

Nová varování před extrémními projevy počasí v Česku vydal v sobotu hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V části území varuje před vydatnými dešťovými srážkami, které mohou zvednout hladiny vodních toků. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy