Policisté to uvedli na twitteru. "Kolem 9. hodiny došlo ve veřejné části Terminálu 2 k zahoření a popálení dosud nezjištěným předmětem u občana Velké Británie," napsali policisté.

Podle jejich vyjádření na místě zasahovali i hasiči a záchranná služba a část letiště byla evakuována. "Terminálem 1 a 2. Policejní pyrotechnici nyní pracují na zjištění příčiny vzplanutí, podle prvotních informací šlo nejspíš o neodbornou manipulaci se zábavní pyrotechnikou," uvedli dopoledne policisté.

Pražské letiště potvrdilo zásah policistů a pyrotechniků, uvedlo ale, že na místě bylo nalezeno podezřelé zavazadlo. "Je dočasně omezený příjezd na letiště a omezený provoz části hal, provoz letadel a odbavení bez omezení."

Krátce před 10:30 pražské letiště na uvedlo, že opatření skončila a příjezd na letiště byl obnoven. Kvůli vyšetřování ale zůstane spojovací chodba mezi terminály 1 a 2 uzavřená pro cestující.

Pražská záchranná služba na místo vyslala i speciální velkokapacitní vůz Fenix, podle dostupných informací ale nikoho nemusela ošetřit. Cizinec původem z Británie byl policií zajištěn, jeho zranění by ale nemělo být vážné.