Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pražské letiště přiznalo problémy s odbavováním zavazadel cestujících

Letiště Václava Havla Praha
Letiště Václava Havla Praha
Foto: Jan Zýka, EuroZprávy.cz

Letiště Václava Havla v Praze dočasně navýšilo kapacitu na nakládání a vykládání zavazadel, využívaje administrativní pracovníky letiště, aby vyřešilo problémy s odbavováním zavazadel. Ve středu by neměly nastat žádné potíže s nakládkou, ale výdej zavazadel se může zpozdit, uvedla na webu mluvčí letiště Klára Divíšková.

Letiště přiznalo problémy s odbavením zavazadel u devíti letů mezi nedělí 30. června a úterým 2. července. Podle Divíškové je téměř polovina těchto zavazadel již na cestě ke svým majitelům a zbytek by měl být odeslán během středy.

"Včera odletěly všechny linky s plnou nakládkou. Dnes by už neměly být problémy s nakládkou zavazadel," uvedla mluvčí. Letiště i handlingová společnost se omluvily cestujícím za způsobené komplikace.

Letiště zavedlo několik opatření k nápravě situace. "Situaci se podařilo stabilizovat díky posílení personálu na nakládce a vykládce zavazadel administrativními pracovníky Letiště Praha. V příštích týdnech plánujeme zvýšit kapacity ve spolupráci s personálními agenturami," řekla Divíšková a dodala, že budou implementována i dlouhodobá opatření.

Letiště upozorňuje, že prioritou je odbavení zavazadel cestujících odlétajících z Prahy, takže mohou přetrvávat problémy s výdejem zavazadel. Pokud cestující zažijí dlouhé čekání, měli by vyplnit reklamační formulář u přepážky handlingové společnosti a zavazadla jim budou doručena na uvedenou adresu do tří dnů.

Divíšková uvedla, že hlavními důvody problémů jsou přetíženost vzdušného prostoru, která způsobuje velká zpoždění a kumulaci provozu, a nedostatek pracovníků. "Intenzivně pracujeme na vyřešení této neočekávané situace. K nápravě musí dojít také v rámci systémového řešení v evropském vzdušném prostoru, což však neočekáváme," dodala.

Přestože je situace stabilizovaná, letiště doporučuje cestujícím, aby si na palubu letadla vzali léky a nezbytné hygienické potřeby.

Témata:  Letiště Václava Havla Praha

Aktuálně se děje

13. července 2024 17:32

13. července 2024 14:25

Rusko zavede progresivní daň. Putin potřebuje další peníze i pro armádu

Rusko od ledna 2025 ve snaze zvýšit příjmy státního rozpočtu, který vyčerpává především probíhající válka na Ukrajině, zavádí progresivní daň z příjmu fyzických osob. Příslušný zákon v pátek podepsal prezident Vladimir Putin, informovala agentura TASS. V přepočtu má do ruské státní kasy připlout téměř dalších 30 miliard dolarů, napsal web France24

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy