Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Let amerických aerolinek do New Yorku se kvůli kouři vrátil do Prahy

Letiště Václava Havla Praha
Letiště Václava Havla Praha
Foto: Jan Zýka, EuroZprávy.cz

Na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni v pátek po poledni nouzově přistálo letadlo amerických aerolinek, které obsluhovalo linku z Prahy do New Yorku. Důvodem byl kouř na palubě. Kolem půl druhé byl na letišti plně obnoven provoz.

Podle informací serveru novinky.cz se stroj Boeing 767-332 společnosti Delta Air Lines vrátil na pražské letiště poté, co se měl na palubě objevit kouř. Letadlo odstartovalo po poledni, data portálu FlightRadar ukazují, že se obrátilo nad Křivoklátskem a přes Mělník zamířilo zpátky do hlavního města.

Na přistávací ploše čekali letištní hasiči společně s kolegy z Prahy a středních Čech, za jejich asistence letadlo odrolovalo z ranveje a umožnilo obnovení plného provozu letiště. Podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky byla nahlášena porucha motoru, sdělil to zmíněnému webu.

Delta Air Lines provozuje sezónní přímé letecké spojení mezi Prahou a New Yorkem od 9. května do 29. září 2023. Doba letu je přibližně 9 hodin a 20 minut.

"Delta je jedinou leteckou společností, která létá bez mezipřistání do Spojených států. Let umožňuje rychlejší a pohodlnější cestování mezi Spojenými státy a Českou republikou pro obchodní i turistické cesty. Přímý let pomůže rozšířit a prohloubit již tak silné vztahy mezi Českou republikou a Spojenými státy," řekl na jaře americký velvyslanec Bijan Sabet.

Témata:  Letiště Václava Havla Praha letectví a letadla

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy