Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nové hnutí PRO 2016 bude bojovat proti údajnému despotismu Babiše

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí
Andrej Babiš /ANO/, ministr financí
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Brno - V Brně bylo dnes založeno hnutí PRO 2016. Předsedkyní se stala prachatická radní Radka Paulová, první místopředsedkyní byla zvolena Hana Naiclerová. Hnutí zformovali bývalí členové ANO na protest proti údajnému despotismu Andreje Babiše.

Podle Paulové se ANO vydalo správnou cestou, a proto z něj někteří politici odešli. V ANO jim prý vadil především "nedostatek komunikace, nedostatek informovanosti, zákaz komunikace napříč hnutím, direktivní nařízení mlčet a nic neříkat, jenom kývat".

Předseda ANO Babiš připustil pochybení v některých regionech, stížnosti na nedemokratické postupy ale odmítl.

"Hnutí PRO je novým politickým subjektem, který si dává za cíl podporovat regiony, fungovat na úrovni regionů, podporovat to, aby obyvatelé této země začali více participovat na politice, neboť politika se dotýká každého z nás," řekla Paulová.

Místopředsedy se stali František Švec, Richard Ficek a Vojtěch Němec. Brzy by měly vzniknout jihočeská, jihomoravská a olomoucká krajská organizace.

Témata:  hnutí ANO Andrej Babiš

Související

Aktuálně se děje

1. února 2026 18:18

OBRAZEM: Demonstrace na podporu Pavla ucpala Prahu. Staroměstské i Václavské náměstí zaplnilo asi 90 tisíc lidí

Dnes odpoledne proběhla v Praze rozsáhlá demonstrace, kterou na podporu prezidenta Petra Pavla svolal spolek Milion chvilek pro demokracii. Účastníci zaplnili nejen Staroměstské náměstí, ale také Václavské náměstí, kam se organizátoři rozhodli akci rozšířit právě kvůli mimořádně vysokému zájmu veřejnosti, který předčil původní očekávání. Hned v úvodu organizátoři také upozornili, že ačkoliv Motoristé získali ve volbách jen 6,5 procenta hlasů, chovají se, jako by jim to tu patřilo.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy