Brno - Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání Karla Štrause, který obtěžoval stovkami vulgárních telefonátů handicapované lidi, důchodce, ale i policisty
Za několikanásobné ublížení na zdraví, stalking a vyhrožování si má odpykat pět let ve vězení.
"Dovolání obviněného shledal dovolací soud jako zjevně neopodstatněné," uvedl na dotaz ČTK Jan Kulhánek, mluvčí Krajského soudu v Hradci Králové, který případ řešil jako první instance.
Kvůli počínání muže z Jičínska utrpěly některé z jeho obětí psychickou újmu. K telefonátům neměl zjevnou motivaci. Předseda senátu odvolacího Vrchního soudu v Praze označil Štrause za zlého člověka.
Jedné ženě například Štraus hrozil tím, že jestliže neskočí do Sázavy, pověsí ji na hrušku. Částečně nevidomému muži upoutanému na vozík zase mimo jiné říkal, že mu rozkope hlavu a že už stojí u něj před domem.
Související
5. ledna 2026 19:57
17. prosince 2025 16:55
17. prosince 2025 12:06
11. prosince 2025 20:24
4. prosince 2025 9:55
2. prosince 2025 15:00