Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zabíjení tygrů v Zooparku? Obviněni byli tři lidé, hrozí jim až pět let

Tygří mláďata
Tygří mláďata
Foto: ZOO Zlín

Česká Lípa - Kvůli podezření z neoprávněného nakládání se zvířaty zasahovali v pondělí celníci a policisté v Praze, středních a severních Čechách. Dnes byli obviněni tři lidé. Hrozí jim až pět let vězení.

Kauza se údajně týká zabíjení tygrů v Zooparku Bašť severně od Prahy. "Tři lidé byli zadrženi a obviněni, zatím k žádnému dalšímu posunu nedošlo, protože věc v současné chvíli ještě zpracovává policie, která je buď propustí, nebo podá státnímu zástupci návrh na uvalení vazby," řekla Jitka Bojanovová z Okresního státního zastupitelství Česká Lípa. V případu stále probíhají úkony trestního řízení. 

Na vyšetřování případu se podílí také Česká inspekce životního prostředí, protože kauza se podle mluvčí Generálního ředitelství cel Hany Prudičové týká porušení mezinárodní úmluvy CITES.

Podle serveru Lidovky.cz zasahovali policisté v areálu vietnamské tržnice Sapa v pražské Libuši. Do nelegálního prodeje speciálně upravených pokrmů z tygřích kostí byli údajně zapojeni i zástupci vietnamské komunity. Zasahovali také v Zooparku Bašť, který provozuje Ludvík Berousek stejně jako zoopark v Doksech na Českolipsku. 

Témata:  zvířata tygři Liberecký kraj zoo

Související

Aktuálně se děje

29. ledna 2026 12:31

Turek proti herci Čermákovi. Na jednu věc ale nejspíš zapomněl

Poslanec Filip Turek (Motoristé), který stále doufá ve jmenování ministrem životního prostředí, se v těchto dnech neopírá pouze do prezidenta Petra Pavla. Terčem se pro Turka stal například i známý herec Hynek Čermák. Čím mu politik pohrozil? 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Komentář

Dobrý výsledek pro Česko. Ekonomika rostla, v EU byla mezi nejlepšími deseti

Česká ekonomika loni přidala solidní 2,5 procenta, jak dnes uvedl Česká statistický úřad. To by ji řadí – vyjdeme-li údajů agentury Bloomberg a Mezinárodního měnového fondu – na deváté místo žebříčku nejrychleji rostoucích ekonomik EU, za Irsko, Maltu, Polsko, Bulharsko, Kypr, Chorvatsko, Litvu a Španělsko. V celé Evropě by se pak ocitla na dvanáctém místě, když by se před ní umístily ještě navíc Kosovo, Albánie a Severní Makedonie.