reklama

Maxová uvedla, že Maláčovou zná už z minulého volebního období. Ministryně dosud vedla na úřadu odbor rodinné politiky a politiky stárnutí. "V některých oblastech jsme si rozuměli, v některých jsme si nerozuměli, co se týká osobních názorů, i výborových. Ale myslím, že uběhl určitý čas a že spolupráce by nemusela být špatná," řekla ČTK Maxová. 

Místopředseda sociálního výboru Jan Bauer (ODS) uvedl, že Maláčovou nezná. "Na ministerstvu práce a sociálních věcí to nebude mít lehké nikdo. Odešla řada odborníků a po vládě ČSSD se objevila řada vážných obvinění a trestních oznámení," napsal dnes ČTK Bauer, podle něhož začíná být kabinet ANO a ČSSD "vládou národní ostudy".

"Za paní Maláčovou nejsou vidět žádné velké úspěchy, a to je na ministerstvu už hodně dlouho," uvedla místopředsedkyně výboru za Piráty Olga Richterová. 

Další místopředsedkyně výboru Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) vidí limity Maláčové v tom, že není politička, ale úřednice. "Což určité omezení při projednávání některých zákonů být může, protože ministr musí být schopen působit i z hlediska politického a mít určité vyjednávací schopnosti," řekla. Ocenila naopak odbornost Maláčové, navzdory rozdílným názorům podle Pekarové Adamové resortu rozuměla. "V tomto směru bych jí rozhodně dala šanci. Nemyslím si, že z hlediska odbornosti jde o špatnou volbu," dodala poslankyně.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama