Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při zřícení části budovy v centru Prahy bylo na stavbě 45 lidí

V Mikulandské ulici v Praze se zřítila část budovy, trosky pohřbily několik lidí
V Mikulandské ulici v Praze se zřítila část budovy, trosky pohřbily několik lidí
Foto: Jan Nebřenský / INCORP images

Praha - V době nehody, kdy se v úterý v Mikulandské ulici v Praze zřítila při rekonstrukci dvě patra domu, bylo na stavbě 45 lidí.

ČTK to dnes sdělil Vojtěch Kostiha, mluvčí Metrostavu, který rekonstrukci provádí. Stavbu podle něj firmě předá policie do konce týdne a poté Metrostav stanoví postup odklízení. Zda bude potřeba strhnout celou budovu, posoudí statik, uvedl Kostiha.

"Na stavbě bylo v době nehody 45 lidí, na sto procent už tam nikdo není zasypaný. Kdo nese za neštěstí zodpovědnost, ukáže vyšetřování. My se jeho výsledkům podřídíme. Do konce týdne nám policie předá stavbu a my s projektantem stanovíme postup odklízení," sdělil Kostiha.

Dvě patra se zřítila v úterý dopoledne. Hasiči krátce po zřícení části budovy našli pod troskami dva lidi, třetí zraněný člověk vyprostit nepotřeboval. Všichni tři dělníci skončili v nemocnici, přičemž stav jednoho z nich byl velmi vážný. Záchranná služba ho v umělém spánku převezla do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Stav těžce zraněného pacienta nadále vyžaduje intenzivní péči, sdělila ČTK mluvčí ÚVN Jitka Zinke.

Témata:  zřícení budovy v Mikulandské ulici v Praze

Aktuálně se děje

5. srpna 2026 19:08

Počasí dnes opět lámalo rekordy. Bylo 41 stupňů

Ve Strážnici dnes naměřili 41 stupňů, čímž padlo nové absolutní maximum pro Moravu. Teplotní rekordy se dnes objevily na 91 procentech stanic měřících třicet let a déle, přičemž na 16 procentech stanic byl překonán dokonce dosavadní absolutní extrém, který na mnohých místech padl teprve včera. Od extrémních veder si však do konce týdne odpočineme a teploty se vrátí k hodnotám, jež jsou pro naše léto obvyklejší.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy