reklama

Že šlo o vraždu vypovídal vězeň z věznice v jabloneckých Rýnovicích. "Dozvěděl jsem se o té věci od spoluvězně na eskortě. Začal se mě ptát, jestli jsem o tom policistovi slyšel, a pak mi začal vyprávět, že se měl pověsit sám, ale pak tam pro něho měl někdo přijet a měl ho odřezat," uvedl vězeň. "Řekl mi, že ho tam nechali viset, dozvěděl jsem se ve věznici, že to měl být Hurina, který měl toho policistu zabít," doplnil. Soudu přiznal, že má z Huriny strach a že mu za výpověď jiní odsouzení vyhrožovali.

Z věznice v Ostravě Heřmanicích, kde si odpykává svůj trest za jinou trestnou činnost obžalovaný Hurina, vypovídali čtyři vězni. Výpověď předchozího svědka popírali. Uvedli, že prý v kauze svědčí proti Hurinovi kvůli tomu, že se chtěl dostat z heřmanické věznice. 

Událost se stala na začátku února 2015, pár dní poté, co po třiatřicetiletém policistovi bylo vyhlášeno pátrání. V té době policistu prověřovala Generální inspekce bezpečnostních sborů kvůli jeho podezřelým aktivitám a vazbám na Hurinu, který byl prý jeho informátorem z podsvětí.

Hurina podle obžaloby přišel kvůli problémům policisty s nápadem předstírané sebevraždy na mostě na periferii Olomouce s tím, že se pak policista dostane na psychiatrii. Podle obžaloby se domluvili, že policistu vzápětí odřízne, místo toho jej tam však nechal viset a utekl. Bajtek se poté šel po kolegovi podívat, visícímu muži ale podle obžaloby neposkytl pomoc a s Hurinou odjel. 

0 komentářů Napište svůj názor

reklama