Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muž při kontrole EET napadl úředníky, policie ho obvinila

Placení, tržby, ilustrační foto
Placení, tržby, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Prostějov - Policisté obvinili 26letého muže za napadení dvojice úředníků finančního úřadu při kontrole dodržování povinností při elektronické evidenci tržeb (EET). K incidentu došlo v březnu na prostějovském zimním stadionu.

Muže policisté obvinili z výtržnictví a násilí proti úřední osobě. "Muž nejprve slovně oba poškozené, kteří kontrolovali prodejní stánek, urážel vulgárními výrazy. Pak začal přemisťovat zboží, které bylo předmětem kontroly, a vzápětí na ně převrátil prodejní stolek," popsala případ policejní mluvčí Miluše Zajícová. Pracovnici úřadu podle policistů poté vytrhl z ruky protokol o prováděné kontrole a utekl s ním.

Policisté původně informovali o tom, že úředníky napadli neznámí pachatelé, kteří je častovali vulgárními výrazy a polili je pivem. Pracovníka úřadu poté několikrát udeřili a s jeho kolegyní se přetahovali o kabelku takovým způsobem, že utrpěla drobné zranění na ruce, uvedla v březnu policejní mluvčí.

Incident tehdy ČTK potvrdila také mluvčí Finančního úřadu pro Olomoucký kraj Zuzana Žabčíková. Napadeni byli podle ní oba úředníci, jeden z nich musel být ošetřen na úrazovém oddělení Nemocnice Prostějov.

Témata:  elektronická evidence tržeb výtržnictví krimi

Aktuálně se děje

26. srpna 2026 15:01

Simona Krainová oznámila zásadní životní krok: Opouští Česko

Modelka a podnikatelka Simona Krainová se rozhodla k zásadnímu životnímu kroku a spolu s rodinou opouští Českou republiku. Známá blondýnka se svým manželem Karlem Vágnerem a dvěma syny sbalila osobní věci a vydala se vstříc nové životní etapě v zahraničí. O tomto kroku mimo dosavadní komfortní zónu informovala své příznivce v obsáhlém vyjádření na sociálních sítích.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy