reklama
Lékaři chlapci odebrali kus mozku. To, co následovalo, je dostalo do kolen! - anotační obrázek
Lékaři chlapci odebrali kus mozku. To, co následovalo, je…

Metnar vystudoval Vyšší policejní školu MV ČR, později při zaměstnání Pedagogickou fakultu Ostravské univerzity, kde získal titul magistr. Svou diplomovou práci obhájil v roce 2004. 

Na některých stránkách evidentně ministr čerpal z knihy Petra Musílka z Vysoké školy ekonomické v Praze, na zdroj ale v textu neodkázal. Metnar zdůraznil, že použitou publikaci řádně uvedl v seznamu literatury, a jeho práce tedy není plagiátem. "Mým úmyslem rozhodně nebylo podvádět," řekl. Dodal, že před 14 lety udělal chybu a nyní ho to mrzí a omlouvá se za to.

Ministr zadal posouzení své práce také Policejní akademii ČR. "Je potřeba říci, že posudky Policejní akademie, Ostravské univerzity i vyjádření IT specialisty z Vysoké školy ekonomické Jana Macha shodně tvrdí, že má práce není plagiátem," uvedl. "Po zhodnocení celé situace a všech dostupných informací, které tady zazněly, jsem se rozhodl, že panu premiérovi rezignaci nabízet nebudu," řekl.

Na novinářský dotaz týkající se dalších údajných pochybení v práci Metnar řekl, že "v současné době nebude slovo od slova rozebírat" svou diplomovou práci, a odvolal se na posudky, podle kterých jeho práce plagiátem není.

1 komentář (Poslední 27.07. 20:24) Napište svůj názor

reklama