reklama

Kauza se týká Ondráčkových výroků o někdejším kandidátovi na prezidenta Michalu Horáčkovi. "Pan Ondráček, navzdory dokumentům, které jsem zveřejnil, mě označil za spolupracovníka StB (komunistické Státní bezpečnosti) a veksláka," uvedl Horaček ve středu na twitteru. 

Předseda imunitního výboru Stanislav Grospič (KSČM) uvedl, že bude mimo jiné zapotřebí stanovit zpravodaje k žádosti. Podle jednacího řádu rozhodne Sněmovna o žádosti policie na své první následující schůzi. "Musí to být zahájeno do nejbližší schůze Sněmovny, aby to na nejbližší schůzi Sněmovny mohlo být," uvedl Grospič. Pokud by výbor do té doby nestihl odhlasovat doporučení, podal by na schůzi Sněmovny informaci, schůze by pak tento bod přerušila.

"On to bude zajímavý precedentní případ, protože jestli je to opravdu jen toto, tak vlastně my budeme, a to se zatím příliš nedělo, definovat hranici poslanecké indemnity," řekl místopředseda výboru Petr Gazdík (STAN).

Poukázal na starší rozhodnutí Nejvyššího soudu v kauze tzv. poslaneckých trafik, podle kterého se poslanecká imunita vztahuje pouze na výroky ve Sněmovně. Dodal, že Ondráčkovy výroky, za které má být údajně stíhán, nebyly proneseny ve Sněmovně. "Navíc pan Horáček má možnost to řešit civilním řízením, takže tam bude otázka, jak se k tomu poslanci postaví," dodal Gazdík.

Loading...

1 komentář (Poslední 17.08. 01:33) Napište svůj názor

reklama