Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V ostravské zoo havaroval vláček, čtyři zranění

ZOO Ostrava
ZOO Ostrava
Foto: ZOO Ostrava

Ostrava - V ostravské zoo havaroval výletní vláček, čtyři lidé utrpěli zranění. Příčinou nehody, ke které došlo v úterý krátce po poledni, je údajně selhání brzd.

Vláček podle výpovědi svědků při klesání začal najednou zrychlovat, vyjel mimo komunikaci a havaroval. První dva vozy se převrátily. 

70letý řidič uvedl, že soupravě selhaly brzdy. "Nyní zkoumáme, zda nehodu skutečně zavinila technická závada," uvedl mluvčí ostravské policie Richard Palát. Dodal, že policie případ kvalifikovala jako ublížení na zdraví z nedbalosti. Je ale možná, že jej překvalifikuje na obecné ohrožení z nedbalosti.

Záchranáři na místě ošetřili čtyři lidi. Je ale možné, že zraněných bude víc, podle policie pravděpodobně další lidé vyhledali ošetření později. Jeden z vozů přímo zavalil 40letého muže a 10leté dítě. "Svědci události je vyprostili. Muž si stěžoval na bolest v oblasti hrudníku, chlapec měl bouli na hlavě a udával bolest hlavy," uvedl mluvčí záchranářů Ladislav Lang.

Témata:  Zoo Ostrava dopravní nehody

Související

Aktuálně se děje

18. března 2026 8:27

Nikdo se ho neptal. Jaromír Soukup má naději na lepší zítřky

Jaromír Soukup se v poslední době ocitl v nezáviděníhodné situaci. Nyní to ale vypadá na lepší zítřky. Jednání známého podnikatele s Prahou totiž směřují ke zdárnému konci. Co spolu vlastně obě strany řešily? 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy