Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Plavčík za smrt chlapce v libereckém bazénu nemůže, rozhodl soud s zprostil ho obžaloby

Soud, ilustrační fotografie
Soud, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Liberec - Okresní soud v Liberci dnes zprostil obžaloby bývalého plavčíka městského bazénu v Liberci, jemuž za usmrcení z nevědomé nedbalosti hrozilo 6 let.

Obžalován byl v souvislosti s úmrtím čtrnáctiletého chlapce ze září 2016, který s kamarády poškodil mřížku na atrakci zvané divoká řeka, a voda ho vtáhla do odtokového potrubí, kde se utopil.

Obžaloba vinila čtyřiadvacetiletého muže z toho, že se nevěnoval dostatečně dění u vodní atrakce, což bylo v rozporu s jeho pracovní smlouvou. Obžalovaný vinu na smrti chlapce odmítl. Podle soudu počínání, které mu je kladeno za vinu, není trestným činem.

Témata:  utonutí Liberec soudy

Související

Aktuálně se děje

23. března 2026 14:04

Smrtelná nehoda auta na Kolínsku. Tragédii nepřežil jeden z cestujících

Tragické následky má nedělní nehoda na Kolínsku ve středních Čechách. Jeden člověk nepřežil havárii osobního auta, další dva lidé utrpěli zranění. Příčina události je předmětem vyšetřování. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy