reklama

Od desáté hodiny mohou letečtí nadšenci v pěti blocích s komentářem obdivovat vystoupení československých i zahraničních letounů. Program nabízí ukázky strojů Avia BH 1, Arado 96B či letounů Zlín. Velké množství vystoupení, ale i odborné přednášky nebo prohlídku výrobních prostor si připravila k výročí společnost Blaník Aircraft.

Pokud už by se návštěvníkům nechtělo dívat směrem k obloze, je pro ně připraven i pozemní program. Aktivní zálohy Armády ČR předvedly například střelecký výcvik nebo bojovou ukázku, nechybí ani armádní vozidla.

Klub vojenské historie Rota Nazdar v areálu představuje mimo jiné renovační projekt protitankového šestiliberního kanónu, jenž byl vyvíjen ve Velké Británii od roku 1938 a který byl nalezen v Itálii ve špatném stavu. "Po několika měsících tvrdé práce se jej podařilo uvést do původního stavu," píše se v materiálu Roty Nazdar, která kanón nazvala Karel.

Roman Kramařík by měl zakončit po 46 dnech misi Okřídlený lev, v jejímž rámci jako první Čech oblétá zeměkouli v jednomotorové Cessně. Na expedici se vydal při příležitosti oslav 100 let od vzniku Československa. Na domovském letišti v Letňanech by měl přistát zhruba v 15:40 hodin.

reklama