reklama

„Je pro nás zcela jasné, že čelíme třem výzvám. Jednou je zvyšující se pravicový radikalismus v Německu. Další je znepokojivý antisemitismus, který stále znovu masivně ohrožuje židovský život v zemi, u něhož jsme rádi, že tu znovu je a že kvete. A třetí výzva jsou samozřejmě také násilné zločiny spáchané jednotlivými uprchlíky," uvedl mluvčí Merkelové Steffen Seibert, podle kterého se ale všem třem dá čelit jen prostředky právního státu.

Klaus z kancléřčiných slov vyvodil, že Merkelová považuje názory obyčejných Němců „za pravicový radikalismus”, čímž uráží milióny Němců, uvedl server Novinky.cz. Merkelové také vytkl, že „zneužívá německé historické špatné svědomí, německý antisemitismus, který vedl až k holokaustu a k osvětimským pecím, k dnešnímu zastrašování občanů”.

Fakt, že Merkelová popisuje násilné činy z poslední doby jako akty jednotlivců, pak podle něj pouze „zlehčuje ničivé dopady migrace”. „Její slova jsou výsměchem a karikaturou dnešní evropské reality. Evropští demokraté se s tím nemohou smiřovat,” tvrdí Klaus, který se netají svými sympatiemi k protiimigrační Alternativě pro Německo (AfD).

Na Klausova slova obratem zareagoval šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. „Chudáci Němci...Nedokáží mít vlastní názor a nechají se zastrašit od Merkelové. My se zastrašit nedáme. Nás tady denně straší oba Klausové, Zeman, Okamura i Babiš a my statečně a hrdě věříme jejich bludům. Zase jsme kousek vepředu... Cestou na Východ,“ rýpnul si český politik.

8 komentářů (Poslední 14.09. 20:38) Napište svůj názor

reklama