Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nehodu u Pohořelic nepřežil jeden muž, další se těžce zranili

Autonehoda
Autonehoda
Foto: Pixabay

Tragická nehoda s jedním úmrtím se stala v pátek v podvečer u Pohořelic na silnici I/53 kousek od nájezdu na dálnici. Střetla se zde čelně dvě osobní auta, jedno s polskou, druhé s rakouskou registrační značkou.

Kromě mrtvého muže z rakouského auta se jeho řidička a další spolujezdkyně zranily těžce. Dva muži z polského auta se zranili lehce, jeden středně těžce, řekl ČTK mluvčí jihomoravské policie Bohumil Malášek. Policisté příčinu vyšetřují.

Podle dechové zkoušky polský řidič alkohol nepil, rakouská řidička se krevnímu testu podrobí v nemocnici. Most byl čtyři hodiny po nehodě uzavřený, vzhledem k večerním hodinám ke komplikacím v dopravě nedocházelo. Podle tiskové zprávy hasičů zůstalo polské auto na silnici, rakouské v poli. Některé zraněné museli hasiči z auta vyprostit pomocí hydrauliky.

Témata:  Brno Jihomoravský kraj nehody aut

Související

Aktuálně se děje

4:00

Předpověď počasí na příští víkend. Po tropech nastane změna

Příští víkend bude na našem území opravdu tropický, naznačuje aktuální výhled Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Nejvyšší odpolední teploty opět překročí třicítku, v neděli se ale má ochladit. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ilustrančí fotografie.

Kde se v Česku vykoupat? Jsou místa, kde se situace zhoršuje

V Česku podle aktuálních výsledků monitoringu krajských hygienických stanic zůstává většina sledovaných přírodních koupališť nadále vhodná ke koupání. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví. V souvislosti s průběhem počasí v uplynulých dnech však na některých lokalitách dochází ke zhoršování kvality vody, zejména vlivem zvýšeného výskytu sinic.