Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Špatné načasování: Lupič přepadl supermarket v Brně, zrovna v něm nakupoval i strážník v civilu

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Brno - Ozbrojený muž chtěl v pondělí večer vyloupit supermarket ve Vondrákově ulici v Brně. Nepočítal však s tím, že zrovna v tu dobu vyrazil na nákup i strážník v civilu.

Strážník právě dával zaplacené zboží do tašek, když ke stejné pokladně přišel muž s černou kuklou na hlavě. Muž namířil pistolí na prodavačku a dožadoval se vydání peněz.

Strážník použil nacvičenou sebeobrannou techniku a útočník skončil na zemi, uvedl mluvčí městských policistů Jakub Ghanem.

Muže pak strážník držel na zemi i za pomoci své manželky, kterou po chvíli vystřídal další zákazník.

Na místo záhy dorazili jak strážníci, tak státní policisté. "Čtyřiatřicetiletý muž je zadržen, pravděpodobně ještě dnes mu bude sděleno obvinění z loupeže," sdělil mluvčí policie Pavel Šváb. Muž se podobného činu v minulosti už dopustil. 

Témata:  krimi přepadení Brno

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 13:42

V Praze na hlavním nádraží nejezdily vlaky. Z portálu tunelu spadl člověk

Vážný incident zastavil v neděli dopoledne železniční dopravu na pražském hlavním nádraží. U pádu osoby zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Provoz se po poledni podařilo zcela obnovit. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Dominik Feri

Feri neuspěl s odvoláním, tříletý trest vězení za znásilnění platí

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.