Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Firma v Opavě poškodila plynové potrubí, 70 lidí evakuováno

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Sedm desítek lidí evakuovali dnes odpoledne v Opavě hasiči v souvislosti s únikem plynu. Potrubí poškodila společnost, která pod zemí protlačovala optický kabel.

Plyn začal unikat okolo 16:00. Společnost, která pod silnicí protlačovala optický kabel, porušila plynové potrubí.

"Z místa a jeho okolí jsme evakuovali sedm desítek lidí. Tři z nich byli imobilní," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák. Dodal, že hasiči odvětrali kanály v okolí úniku.

"Plynárenská společnost nyní provádí výkop zeminy. Uzavřou potrubí a nejpozději okolo 22:00 se lidé budou moci vrátit do svých domovů," řekl.

Témata:  Opava evakuace zemní plyn hasiči

Související

Aktuálně se děje

4. srpna 2025 10:54

Tajemství parte Jiřího Krampola (†87). Smuteční hosté dostali jasný pokyn

V týdnu budou vrcholit přípravy na poslední rozloučení s Jiřím Krampolem, který zemřel během posledního červencového víkendu ve věku 87 let. Pohřeb se blíží, což potvrzuje i zveřejněné smuteční oznámení. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Pendolino, ilustrační fotografie.

Pendolino na nové trase. České dráhy očekávají, že padne rekord

České dráhy od konce srpna nasadí denně na jeden pár vlaků Jižní expres vysokorychlostní jednotku Pendolino. Nasazení na koridoru mezi Prahou a Českými Budějovicemi umožní nejen zkrácení jízdní doby pro cesty do a z jihočeské metropole, ale také bude znamenat pokoření dosavadního maximálního rychlostního limitu na tuzemské železnici v rámci pravidelného vlakového provozu. Na modernizovaných traťových úsecích se totiž počítá s tím, že Pendolino pojede rychleji než 160 km/h, což je dosavadní traťové maximum v České republice.