Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Prezident Zeman omilostnil invalidu, který neplatil alimenty

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Prezident Miloš Zeman udělil milost postiženému muži, který si měl odpykat rok vězení. Zároveň zastavil mužovo trestní stíhání vedené kvůli opakovanému zanedbání povinné výživy, sdělil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Zdůraznil, že prezident svým rozhodnutím nijak neomlouvá neplatiče alimentů.

"Pan prezident tak umožnil omilostněnému, který při nedávné tragické události přišel o obě dolní končetiny, adaptovat se na pro něj novou nepříznivou životní změnu, aniž by musel nastoupit výkon nepodmíněného trestu se všemi důsledky, které s sebou uvěznění pro odsouzené přináší," uvedl mluvčí.

Aktuální milost je jedenáctá, kterou Zeman v úřadu udělil. Už před prezidentskými volbami v roce 2013 řekl, že milosti bude dávat jen ve striktně omezeném okruhu humanitárních případů.

Témata:  Miloš Zeman milost prezidenta prezident ČR

Související

Aktuálně se děje

17. května 2026 4:00

Počasí se po víkendu zlepší. Příští volné dny nabídnou něco jiného

V Česku je probíhající víkend deštivý. Dokonce panovaly obavy z vydatných srážek v části země. Příští květnový víkend přinese docela jiné počasí, vyplývá z aktuálního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy