Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Babiš s sešel se Zemanem, jednali o státním vyznamenání

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes odpoledne na Pražském hradě setkal s prezidentem Milošem Zemanem. Předseda vlády o víkendu avizoval, že mluvit budou mimo jiné o návrzích na udělení státních vyznamenání. Babiš v neděli v pořadu České televize Otázky Václava Moravce řekl, že nepokládá za dobrý nápad na státní svátek 28. října vyznamenat slovenského podnikatele Pavola Krúpu.

Zeman a Babiš se na Hradě setkali mimo jiné kvůli natáčení společného rozhovoru pro Českou televizi, který u příležitosti 100. výročí vzniku Československa odvysílá v neděli ve 21:00 ČT 1 a ČT 24. Fotografie z natáčení pořadu zveřejnil na twitteru mluvčí Hradu. Následovala soukromá diskuse obou politiků.

Premiér v neděli řekl, že se dnes se Zemanem uvidí a o vyznamenání pro Krúpu s ním bude hovořit. "Asi to není dobré, je tady plno jiných podnikatelů, kteří by si to určitě víc zasloužili," uvedl.

Babiš z pozice premiéra Zemanovy návrhy na vyznamenání spolupodepisuje. Zeman minulý týden v rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál řekl, že finančník Krúpa vyznamenání dostane, protože bojuje proti podnikateli Zdeňku Bakalovi.

Témata:  Miloš Zeman Andrej Babiš 28. října - výročí vzniku samostatného československého státu

Související

Aktuálně se děje

29. dubna 2026 12:28

Zákulisí focení Charlotte Gottové. Zaznívají samé superlativy

Poslední hodiny zbývají do definitivního začátku sólové pěvecké kariéry Charlotte Gottové, nadané dcery nejslavnějšího českého zpěváka Karla Gotta. Ve čtvrtek spatří světlo světa její první singl. Fanoušci se ale mohou již nyní navnadit fotkami ze zákulisí. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy