reklama

Babiš ve svém vyjádření uvedl, že politická vyjednávání začala být v ohrožení díky "neuvěřitelně koordinované práci českých médií a Seznamu, který přinesl sugestivní - a taky nesmyslnou - reportáž založenou výhradně na výpovědi mého duševně nemocného syna, bez jakýchkoliv dalších zdrojů."

Babiš přitom poukazuje na nepsané pravidlo, že by si novináři měli informace ověřovat ze dvou nezávislých zdrojů. "Tohle že je novinařina? Tohle? Ověřování ze dvou zdrojů? Ne, proč?" vysmál se.

"A ty věci, kterých jste si určitě všimli taky, totiž, že můj nešťastný, nemocný syn nevěděl, že ho při rozhovoru mezi dveřmi natáčejí skrytou kamerou, jsou daleko za hranou novinářské etiky a zvyklostí, ty zatím nechme být," doplnil Babiš.

Přiznal ale, že reportáž měla ohromující důsledky. "Hned první den navrhla opozice mimořádnou schůzi s hlasováním o důvěře vládě. Aniž si média cokoliv ověřila, tak pustila do světa titulky s jednoznačným vyzněním. Unesl jsem svého syna? A někteří se už neptali. Někteří měli jasno," dodal na sociální síti.

reklama