Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vražda pumpařky v Nelahozevsi: Policie dostala tip od lékaře. Byl jeden ze zlodějů postižený?

Policie ČR
Policie ČR
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Včera byly zveřejněny další kamerové záběry loupežného přepadení benzinové pumpy v Nelahozevsi. Jeden z dvojice maskovaných útočníků tam v noci z neděle na pondělí zastřelil 58letou členky obsluhy. Na místě činu vzniklo improvizované pietní místo, policie žádá veřejnost nadále o pomoc.

Celé přepadení trvalo necelou minutu. Zaměstnankyně pumpy Jana myla venkovní stojany, následně se vrátila za pult do budovy čerpací stanice. Ve 2:36 vtrhl dovnitř útočník s pistolí v ruce, v běhu na ní vystřelil a smrtelně jí zranil.

Následně odcizil kasu, v níž mohlo být jen něco okolo 10 tisíc korun. Právě tolik si u sebe obsluha nechávala při nočních směnách. Jeho komplic pak sebral cigarety a různé další zboží.

Oba následně společně utekli do polí, která obklopují benzínovou pumpu. Policie zatím neví ani to, jak se dvojice na místo činu dopravila. Ačkoliv dostala v souvislosti s tímto trestným činem už téměř 100 tipů, prosí i nadále případné svědky o pomoc. Cílí především na řidiče, kteří jeli po silnici číslo 608 mezi druhou a třetí hodinou ranní.

Podle informací MF Dnes pracuje policie nově s hypotézou, že jedním z útočníků může být muž, který trpí postižením kolenních kloubů. S tímto zjištěním se měl na vyšetřovatele obrátit nejmenovaný ortoped.

Na záběrech bezpečnostní kamery uvnitř budovy je zřetelně vidět, že jeden z pachatelů kráčí nezvykle „zeširoka“. V posledních dnech se přitom mnozí domnívali, že pachateli byli spíš muž se ženou.

Další nadějí kriminalistů by měly být otisky prstů, které s velkou pravděpodobností zanechal jeden z pachatelů na pultu. Pokud je policie vypátrá, hrozí jim u soudu za vraždu 15 až 20 let, případně i výjimečný trest.

Témata:  krimi vražda Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

14. srpna 2025 15:26

"Všichni si myslí, že..." Kamila Nývltová odhalila, co jí lidé psali po zásnubách

Kamila Nývltová se od konce května těší na svatbu, ale někteří lidé jí umí radost alespoň trochu pokazit. Mezi gratulacemi se totiž objevily i dost šokující vzkazy, jejichž autoři poukazují především na to, že její snoubenec není Čech. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy