Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Smrt o Vánocích: Rodina se udusila výpary, těla našli až po mnoha hodinách

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Tři lidé zemřeli v noci na dnešek v rodinném domě v Církvici na Kutnohorsku. Pravděpodobnou příčinou úmrtí byla závada na elektrocentrále, lidé se nejspíše udusili jejími výpary, řekl ČTK policejní mluvčí Pavel Truxa. Policie vyloučila cizí zavinění.

Zemřela tříčlenná rodina. Mezi mrtvými jsou čtyřiašedesátiletý a sedmadvacetiletý muž a šestapadesátiletá žena.

Neštěstí se stalo v noci, policie se o případu ale dozvěděla až dnes kolem 16:00.

"Vlivem technické poruchy patrně na elektrocentrále došlo v nočních hodinách k jejich udušení. Na místě nebylo zjištěno žádné cizí zavinění," řekl Truxa. Přesnou příčinu úmrtí určí nařízená pitva.

Témata:  otrava Středočeský kraj EuroZprávy.cz Zdravotnická záchranná služba

Související

Aktuálně se děje

26. července 2026 17:33

Policie reflektuje útok v Berlíně. Prozradila, co ví o pachateli

Policie nemá informace, které by nasvědčovaly tomu, že by se pachatel sobotního útoku na Pride v německém Berlíně, po němž se pátrá, nacházel v Česku. Mladík s vazbami na vjel s dodávkou do lidí. Jedna žena zemřela, další lidé utrpěli zranění. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy