Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zeman a Babiš vám škodí víc, než všichni uprchlíci a muslimové na světě, tvrdí Hřebejk

Jan Hřebejk
Jan Hřebejk
Foto: Korzo

Režisér Jan Hřebejk skutečně nepatří k fanouškům současné hlavy státu. Prezidenta Miloše Zemana opakovaně kritizuje za jeho chování i výroky. Nově se do něj filmař se do něj pustil i kvůli vánočnímu poselství i tomu, jaký vliv má na Česko.

Hřebejk se otře vyjádřil už před pár dny k Zemanově vánočnímu poselství. „Pražská kavárna, lepšolidi, vítači. To jsou jen nic neznamenající a ubohé nálepky, které znamenají asi tolik, jako kulaci, kosmopolité, židobolševici, trockisté,“ myslí si filmař.

Zeman podle něj sleduje jediný cíl. „Jen jde o vytváření NEPŘÁTEL z OPONENTŮ. Dělalo se to už dříve, je to třeba odmítat, nepřistupovat na zlovolné nesmysly,“ varuje český režisér.

Tím ale s kritikou neskončil. „Klidně mě proklejte, vy, kteří jste si je - i ze strachu nebo proč- zvolili, ale Miloš Zeman a Andrej Babiš (opřený o reálné komunisty a fašisty z SPD) škodí naší zemi, tedy i vám, nepoměrně více, nežli všichni ti "uprchlíci", "muslimové" a "sudeťáci" světa dohromady. Sorry,“ dodal o něco později Hřebejk.

Režisér, který se díky podzimním volbám stal také komunálním politikem, se do prezidenta strefuje dlouhodobě. „Jen dvě věci mě naplňují úžasem: Hvězdné nebe nade mnou.. a stále nový úžas těch, kteří žasnou, co zas prezident Zeman řekl. Dokud to s ním nesekne, bude škodit. Naši spoluobčané s ruskou výpomocí tak rozhodli,“ zlobil se kvůli nedávným výrokům o Bezpečnostní a informační službě a „čučkařích“.

Témata:  Jan Hřebejk Miloš Zeman Andrej Babiš

Související

Aktuálně se děje

15. února 2026 17:11

14. února 2026 19:33

Nejméně věří Češi Turkovi, ukázal průzkum. Od politika přišla rázná reakce

První letošní výzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), realizovaný na přelomu ledna a února 2026, nabízí detailní pohled na to, jak čeští občané vnímají své politické představitele. Nejdůvěryhodnější postavou české politické scény zůstává prezident Petr Pavel, kterému věří 62 procent dotázaných. Jako jediný politik v šetření oslovuje téměř dvě třetiny veřejnosti a dosahuje kladného indexu důvěry ve výši +28.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Václav Klaus

Klaus o hádce Macinky: Pokud by se s Clintonovou a Sikorskim nestřetl, zklamal by mě

Bývalý prezident Václav Klaus se v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS zastal současného ministra zahraničí Petra Macinky (Motoristé). Podle Klause je prakticky nemožné, aby se politik s Macinkovými pravicovými názory nepohádal s lidmi jako Hillary Clintonová nebo polský ministr zahraničí Radosław Sikorski. Pokud by k takovému střetu na Mnichovské bezpečnostní konferenci nedošlo, Macinka by prý Klause velmi zklamal.