reklama

Neodolatelnou chuť na sladké měl zřejmě zloděj, který přišel dne 23. ledna do prodejny potravin v Milíně a z regálu ukradl šest čokolád, které schoval pod oblečení. Z obchodu odešel bez zaplacení.

„Policistům se dle popisu podařilo zjistit pachatele, jedná se o 42letého muže, který byl již v minulosti souzen a trestán za obdobnou trestnou činnost,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Brzy se ukázalo, že muž má na svědomí i vykradení dvou zahradních domků v Příbrami. „Koncem října loňského roku vnikl v zahrádkářské kolonii do kolny, kde nic nevzal, ale své stopy zahladil vápnem, které tu všude rozsypal. Z druhé kůlny ukradl desetilitrový demižon s domácím rybízovým vínem a dámské kolo, ve sklepě se mu hodil kameninový zelňák. Pak se vloupal do domu, kde zcizil pánskou bundu a další demižon s vínem,“ informovala Schindlová.

Kradl i na Silvestra. U jiného zahradního domku poškodil pohybové čidlo venkovního světla a ukradl televizor, reproduktor, dva parfémy, tři lahve alkoholu, několik piv a erotické pomůcky. „Celkem způsobil škodu ve výši téměř 15 tisíc korun. Nyní mu hrozí za přečin krádeže a porušování domovní svobody šest měsíců až tři roky pobytu za mřížemi,“ uvedla policie.

reklama