Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zemřel herec a dabér Jiří Pomeje

Jiří Pomeje
Jiří Pomeje
Foto: Profimedia

Herec a dabér Jiří Pomeje, který bojoval se zákeřnou rakovinou, dnes zemřel. Zprávu potvrdil jeho kamarád Pavel Pásek.

Pomejemu se po roce vrátila rakovina, která tentokrát kromě hrtanu napadla i jeho kosti a začala metastázovat do ostatních částí těla. Jiří podstoupil pět ozařování napadeného kyčelního kloubu v pražském Motole, jenže to moc nepomohlo.

Navíc mu v Ústřední vojenské nemocnici v Praze-Střešovicích odmítli podruhé operovat krk s tím, že by „nebylo dosaženo kýženého výsledku“.

Lékaři zároveň ustoupili od chemoterapií, které měli původně v plánu, a Jiřího převezli z Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích do Nemocnice Na Pleši, která se specializuje na onkologicky nemocné pacienty.

Zde ležel několik týdnů. Dnes ale bohužel svůj boj prohrál. Blesku to potvrdil jeho kamarád a mecenáš Pavel Pásek. 

Lékaři Jiřímu Pomeje diagnostikovali v květnu roku 2017 rakovinu hrtanu. Podstoupil několik desítek ozařování a nakonec i operaci hrtanu. Později přišla další rána, když od něj odešla manželka Andrea i s dcerou. Od té doby byl Pomeje závislý na pomoci svého kamaráda Páska.

Témata:  Jiří Pomeje

Související

Aktuálně se děje

15. prosince 2025 9:22

Roman Ondráček prozradil obsah poslední konverzace s Hezuckým

Hodně v pátek odpoledne zaujala přítomnost Romana Ondráčka v prostorách strašnického krematoria, kde se lidé loučili se zesnulým moderátorem Patrikem Hezuckým. Zvlášť když nemohl do smuteční síně. Ondráček se ale podělil o vzpomínky na zesnulého. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Petr Pavel

Pavel ostře zkritizoval Turka: Měl by se chovat jako chlap, ne jako malý kluk

Prezident Petr Pavel v pondělí v živém vysílání, kde odpovídal na dotazy veřejnosti, ostře kritizoval kandidáta na ministra životního prostředí Filipa Turka. Ačkoliv Pavel zdůraznil, že nemá s Turkem osobní problém, vadí mu některé aspekty jeho chování a veřejného vystupování. Prezident opakovaně zopakoval, že Turek není vhodnou osobou pro zastupování občanů ve vládě Andreje Babiše.