reklama

Ve všech posuzovaných aspektech je současný kabinet ANO a ČSSD s podporou KSČM vnímán lépe než předchozí koaliční vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD), jejíž členem bylo ANO a KDU-ČSL.

Počet lidí spokojených s Babišem jako premiérem se za rok příliš nezměnil, aktuálně jich bylo 42 procent. Počet nespokojených se zvýšil z 48 procent na letošních 52 procent. S personálním složením vlády bylo spokojeno 37 procent dotázaných (o tři procentní body více), nespokojeno bylo 54 procent, což byl nárůst o šest procentních bodů.

S programem nynější Babišovy vlády bylo podle letošního průzkumu spokojeno 52 procent lidí, což bylo o devět procentních bodů více než před rokem, kdy vládl jednobarevný kabinet ANO. Nespokojenost zůstala na 34 procentech.

Spokojených i nespokojených lidí s činností vlády bylo shodně 47 procent. Spokojených bylo ale o šest procentních bodů více než před rokem, nespokojených bylo o tři procentní body více. Komunikaci vlády s veřejností letos kladně ohodnotilo 45 procent dotázaných, nespokojených bylo 47 procent. Oba tábory v tomto hodnocení za rok mírně posílily zhruba stejnou měrou.

reklama