reklama

U nehody zasahovala i letecká záchranná služba."Lékař z letecké záchranné služby koordinoval veškeré činnosti. Jinak byly na místě posádky bez lékaře, bylo jich celkem šest," řekla Filová.

Všechny děti byly transportovány do nemocnic, sedm z nich skončilo v jihlavské nemocnici. Pět z nich ale zdravotníci propustili ihned po ošetření. Dvě si ponechali pro jistotu na pozorování přes noc. 

Příčina dopravní nehody je zatím předmětem vyšetřování. „Policisté provedenou dechovou zkouškou u řidiče požití alkoholu nezjistili. Na místě složky integrovaného záchranného systému dále zasahují,“ řekla serveru stars24.cz mluvčí policie Jana Kroutilová.

"U Věžničky na Jihlavsku havaroval po čtrnacté hodině autobus. V péči zdravotníků skončilo po nehodě patnáct lidí (14 dětí a řidič autobusu). Na místě zasahují jihlavští a polenští profesionální hasiči," uvedli k incidentu hasiči na sociální síti.

Po víkendovém ochlazení jsou dnes na Vysočině místy husté sněhové přeháňky. Na 137. kilometru dálnice D1 směrem na Prahu odpoledne havarovalo devět vozidel. Nikdo zřejmě nebyl zraněn.

reklama