Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Českem se opět šíří podvodný e-mail. Hlavně nic neplaťte, říká policie

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Policie varuje před podvodnými e-maily, jejichž autor vyhrožuje lidem zveřejněním záznamu prohlížených webových stránek a záběrů na uživatele pořízených přes webovou kameru. Požaduje 13.500 korun v kybernetické měně bitcoin.

Policie dnes zveřejnila podobu e-mailů. Jejich autor požaduje platbu do 48 hodin.

Varujeme před další vlnou podvodných e-mailů! https://t.co/jXLb53rhfU pic.twitter.com/1HF8xmR4Tr

— Policie ČR (@PolicieCZ) 4. dubna 2019

"Odesílatel těchto e-mailů ve skutečnosti žádnými daty nedisponuje. Doufá však, že adresát tomuto tvrzení uvěří a požadovanou částku uhradí," uvedla policie.

Doporučuje, aby lidé podezřelé e-maily neotvírali, nereagovali na ně, označili je jako spam a především nikomu nic neplatili.

Témata:  krimi podvod e-mail PC

Aktuálně se děje

5. srpna 2026 19:08

Počasí dnes opět lámalo rekordy. Bylo 41 stupňů

Ve Strážnici dnes naměřili 41 stupňů, čímž padlo nové absolutní maximum pro Moravu. Teplotní rekordy se dnes objevily na 91 procentech stanic měřících třicet let a déle, přičemž na 16 procentech stanic byl překonán dokonce dosavadní absolutní extrém, který na mnohých místech padl teprve včera. Od extrémních veder si však do konce týdne odpočineme a teploty se vrátí k hodnotám, jež jsou pro naše léto obvyklejší.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy