reklama

Za soudní spor může režisér Filip Renč, který ve snímku v souvislosti s korupcí při armádních zakázkách použil fiktivní jméno společnosti. Nezjistil si ale, že stejnojmenná značka existuje, a stejně jako ta filmová obchoduje s vojenským materiálem.

"Je to blbá shoda okolností. Ten název jsem vymyslel, aby to evokovalo armádu a třeba Omnipol. Šlo mi o zvuk toho jména, je náhoda, že z toho má televize problémy," cituje režiséra server Aktuálně.cz. 

České televizi přitížil i fakt, že film byl natočen na základě skutečných událostí. Společnost Armypol se tak podle rozsudku Vrchního soudu v Praze mohla cítit poškozena.

Soud dodal, že to, zda firma se stejným názvem existuje nebo ne, si musí musí pohlídat sama televize. Ta se k případu zatím odmítá vyjádřit.

Soudní spor se táhne už řadu měsíců. Milionové odškodnění totiž původně odsouhlasil Městský soud v Praze loni, Česká televize se ale odvolala. Vrchní soud v Praze následně povinnost odškodné zaplatit potvrdil.

Film postavený na tématech jako je nevěra a pomsta Česká televize stáhla z vyslání i z internetového archivu. Následně byl předabován, aby se dal opět odvysílat.

Loading...
reklama