Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vláda kvůli svátkům nezasedne? Ministři se rozloučí až na konci dubna

Dan Ťok, ministr dopravy
Dan Ťok, ministr dopravy
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Kvůli velikonočním svátkům nezasedne v pondělí vláda, nejbližší jednání kabinetu by se tak mělo uskutečnit 29. dubna. Ve Strakově akademii při té příležitosti zřejmě dostanou poslední možnost se rozloučit ministr dopravy Dan Ťok, ministryně průmyslu Marta Nováková a ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (všichni za ANO), jejichž nástupce se chystá prezident Miloš Zeman jmenovat o den později na Pražském hradě.

Vzhledem k Velikonočnímu pondělí se příští týden nemůže jednání kabinetu uskutečnit v obvyklém pondělním odpoledním termínu, předseda vlády Andrej Babiš (ANO) proto svolal zasedání až na následující pondělí.

Úřady dostaly možnost předkládat materiály pro jednání do tohoto úterý odpoledne. Nelze vyloučit, že se vláda přece jen sejde, pokud by se objevily relevantní důvody.

Babiš navrhl odvolání Ťoka a Novákové prezidentovi před týdnem a tento týden ve čtvrtek pak oznámil demisi Kněžínek. Jejich nástupci mají být jmenováni den po posledním dubnovém jednání vlády.

vybíraní Andrejem Babišem ministerské úkoly nezvládají. Po paní ministryni také zůstane chaos kolem obsazování Energetického regulačního úřadu a ČEPS. Nástupce Marty Novákové může těžit z toho, že laťka je nyní nastavena velmi nízko.

— Petr Fiala (@P_Fiala) 10. dubna 2019

Ministerstvo průmyslu a obchodu povede dosavadní místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace Karel Havlíček, ministerstvo dopravy náměstek Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Vladimír Kremlík a ministerstvo spravedlnosti poradkyně prezidenta pro justici Marie Benešová. Zeman se se všemi adepty na ministerské posty tento týden sešel a hovořil s nimi o jejich prioritách.

Témata:  vláda Dan Ťok Marta Nováková Jan Kněžínek

Související

Aktuálně se děje

18. června 2026 14:00

MS ve fotbale 2026: Češi přišli o jednu z opor před klíčovým zápasem

Češi dnes od 18:00 nastoupí do druhého a klíčového zápasu na mistrovství světa s JAR. Jeden z reprezentantů se ale na hřišti určitě neobjeví. Trenér Miroslav Koubek nemůže počítat s Davidem Juráskem, který se měl zranit na tréninku. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

České Dráhy

Na Colours of Ostrava můžete speciálním vlakem. Zahrají Gufrau

Také letos vypraví České dráhy na festival Colours of Ostrava speciální vlak Colours Expres. Ve středu 15. července dopraví návštěvníky z Prahy přímo do Ostravy a po skončení festivalu zajistí v neděli 19. července také pohodlnou cestu zpět. Cestující se mohou těšit na jízdu moderní soupravou ComfortJet, doprovodný program na palubě i možnost vyřízení festivalové akreditace už během cesty. Předprodej jízdenek na speciální vlak již byl zahájen.