reklama

Žáci autoškol dnes nacházejí různé způsoby, jak získat řidičské oprávnění co nejsnáze. Někteří z nich proto vyhledávají města s méně přísnými komisaři nebo s méně hustou a složitou dopravou.

V takovém případě pak mají zkoušky podstatně jednodušší než žáci, kteří autoškolu absolvují v přísnějších podmínkách ve větších městech s komplikovanou dopravou.

A to se ministerstvu dopravy nelíbí. Chystá proto přísnější pravidla pro získání řidičáku. Informovaly o tom Hospodářské noviny.

Změny by se měly týkat hlavně sjednocení kvality zkoušek v různých obcích. Komisaři by navíc nepůsobili jen v jednom městě, ale v rámci kraje by se střídali.

V takovém případě by autoškoly neměly možnost žáky připravovat na chování jednotlivých komisařů, protože by předem nevěděly, který se u zkoušky objeví.

Samy autoškoly navíc volají po přísnějších testech. Otázek v testech je prý málo, správné odpovědi se dají naučit nazpaměť na internetu, a většinou jsou správné ty nejdelší odpovědi. Současný způsob testů tak prý nenutí žáky, aby skutečně znali pravidla.

reklama