"Andrej Babiš chce řídit stát jako firmu. Zřejmě ale ještě nenašel volant. Odchodem ministra kultury Staňka ve vládě končí už šestý ministr. Tak funguje Babišova vláda "odborníků" v praxi," uvedl předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Podle předsedy lidovců Marka Výborného je Staňkovo odstoupení "skvělá zpráva pro celou kulturní obec".

"Včera bylo pozdě, konečně je pryč," komentoval v ČT Staňkův krok místopředseda STAN Jan Farský. Těžko se podle něj bude hledat něco, co končící ministr udělal ve funkci dobře. "Ukázal nekompetentnost a osobní pomstu v Olomouci," míní poslanec. Doufá, že ČSSD napodruhé přijde s někým kvalitnějším. Podobně se vyjádřil i předseda SPD Tomio Okamura, podle kterého není Staněk kompetentní ani viditelný. "Byl to nečinný ministr a choval se arogantně," míní.

Staněk na svou funkci rezignuje ke konci května. Jeho konec požadovalo několik petic, otevřených dopisů i opozice. Předseda ČSSD Jan Hamáček ČTK sdělil, že oznámí jméno Staňkova nástupce na konci května, končícímu ministrovi poděkoval za práci a nasazení. Resort podle něj potřebuje nový impuls.