Marek Výborný

Marek Výborný (KDU-ČSL)

Výborný začal den před protesty ustupovat zemědělcům

Domov

Ministr zemědělství Marek Výborný dnes v diskuzi na televizi Prima navrhl, že by se dalo uvažovat o uvolnění zdanění dotací jako součást podpory pro zemědělce. Tvrdí, že daně v této oblasti jsou v EU výjimkou, kterou uplatňují pouze Česko a Slovensko.

Marek Výborný (KDU-ČSL)

Výborný chce zpřísnit prodej a pravidla používání pyrotechniky

Domov

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) hodlá iniciovat zpřísnění pravidel pro prodej a používání zábavní pyrotechniky, uvedl to v neděli na sociální síti X. Rád by například omezil dostupnost pyrotechniky kategorií F2 a F3. Inspirací by mohl být slovenský zákon.

Marek Výborný (KDU-ČSL)

Aplikace na srovnání cen potravin narazila. Obchody ji odmítly

Domov

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) narazil na nedostatek podpory ze strany zástupců obchodních řetězců a Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) se svým návrhem na vytvoření aplikace pro srovnávání cen potravin. Výborný před novináři zdůraznil, že bez aktivní spolupráce obchodníků nemá tato aplikace význam.

Marek Výborný (KDU-ČSL)

Domov

Pavel jmenoval Výborného novým ministrem zemědělství

Česko má nového ministra zemědělství, ve čtvrtek dopoledne se jím stal Marek Výborný (KDU-ČSL). Na Pražském hradě jej jmenoval do funkce prezident Petr Pavel, jehož kancelář avizovala, že ke jmenování dojde dnes v 10 hodin.

Marek Výborný (KDU-ČSL)

Výborný se setkal s Pavlem, probírali ministerstvo zemědělství

Domov

Poslanec Marek Výborný (KDU-ČSL) se v úterý na Pražském hradě sešel s prezidentem Petrem Pavlem, který by ho ještě do konce června měl jmenovat novým ministrem zemědělství, pokud s tím nebude mít problém širší vedení strany. Výborný má nahradit kritizovaného Zdeňka Nekulu, ten oznámil rezignaci v minulém týdnu.

Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie.

Koalice se blíží ke shodě na novele jednacího řádu Sněmovny

Domov

Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) se blíží ke shodě na novele jednacího řádu Sněmovny. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to dnes řekli předsedové klubů KDU-ČSL Marek Výborný a Pirátů Jakub Michálek. Chtějí například časový limit pro řečníky s přednostním právem. Opoziční ANO a SPD s tím nesouhlasí.

Marek Výborný (KDU-ČSL)

Česku mohou hrozit sankce kvůli pomalé implementaci evropské legislativy

Domov

V Poslanecké sněmovně je minimálně 15 až 20 tisků, kvůli kterým Česku mohou hrozit sankce od Evropské komise kvůli opožděnému přijetí evropských předpisů. ČR měla už loni v červenci přijmout například zákon zakazující používání jednorázových plastových příborů nebo talířů, který dnes ve třetím čtení budou projednávat poslanci. Na tiskové konferenci to řekl předseda poslaneckého lubu KDU-ČSL Marek Výborný.

Marek Výborný (KDU-ČSL)

Koalice nemá důvod hledat nového kandidáta na viceprezidenta NKÚ, uvedl Výborný

Domov

Koalice nemá žádné věcné důvody hledat nového kandidáta na viceprezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu. Po dnešním jednání představitelů stran vládní koalice to ČTK řekl předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný. Sněmovna navrhla do funkce někdejší pracovnici NKÚ Simeonu Zikmundovou, ale prezident Miloš Zeman ji odmítl jmenovat.

Miloš zeman v Poslanecké sněmovně

Ani veto, ani podpis. Zeman rozvířil ostrou debatu kolem daňového balíčku

Domov

Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek pokládá spor o veto daňového balíčku za bouři ve sklenici kvůli jednomu slovu. Podle předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO) zákon nelze omylem schválit ani vetovat. Platí tedy, že mu prezident Miloš Zeman vrátil daňový balíček bez podpisu a ministerstvo vnitra by jej mělo 31. prosince publikovat ve Sbírce zákonů. ČSSD je podle poslance Václava Votavy naopak připravena podpořit případnou žádost o přezkum u Ústavního soudu.

Bohuslav Svoboda

Opoziční tým expertů řešil očkování proti covidu. Má být dobrovolné a zdarma

Domov

Podle expertního týmu opozičních ODS, KDU-ČSL a TOP 09 musí stát nabídnout dobrovolné a plně hrazené očkování. Do první vlny vakcinace by měli být zařazeni zdravotníci, rizikoví občané i učitelé. Zástupci takzvaného anticovid týmu to řekli na dnešní tiskové konferenci ve Sněmovně. Poslanec Marek Výborný (KDU-ČSL) apeloval také na dobrovolné testování učitelů.

Marian Jurečka

Jurečka je novým šéfem KDU-ČSL, nevylučuje spolupráci s Babišem

Domov

Opoziční KDU-ČSL povede poslanec a bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka. Delegáti mimořádného volebního sjezdu v Praze mu dnes dali přednost před předsedou lidoveckých poslanců a stranickým místopředsedou Janem Bartoškem a Janem Horníčkem z královéhradecké organizace. Jurečka nahradil v čele strany Marka Výborného, který se funkce předčasně vzdal z rodinných důvodů.

Ministerstvo dopravy

Naivní a děsivá politika ANO? Opozice si podala Babiše

Domov

O personální vyprahlosti hnutí ANO hovoří dnes opoziční strany v souvislosti s návrhem premiéra Andreje Babiše (ANO), aby vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) po odvolání šéfa dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO) vedle ministerstva průmyslu vedl dlouhodobě i dopravu. Kritičtí byli na tiskových konferencích ve Sněmovně představitelé opozice i ke zvažovanému sloučení obou úřadů.

Pavel Kováčik /KSČM/

Bartoš opět šéfem Pirátů. Chodí gratulace, komunista a Okamura prskají

Domov

Představitelé pravicových opozičních stran dnes gratulovali Ivanu Bartošovi ke znovuzvolení předsedou Pirátů. Předsedové ODS a STAN Petr Fiala a Vít Rakušan mluvili o možnostech spolupráce na konkrétních tématech, i když jsou mezi stranami programové rozdíly. Šéf poslanců KSČM Pavel Kováčik na zvolení Bartoše reagoval kritikou činnosti Pirátů a uvedl, že jim chybí pokora a sebereflexe.

KDU - ČSL

Domov

Kdo stane v čele lidovců? Bude to drama, kandidaturu ohlásil Jurečka

Bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka bude na mimořádném sjezdu 25. ledna v Praze usilovat o post předsedy KDU-ČSL. Poslanec a někdejší lidovecký místopředseda kandidaturu oznámil na dnešní tiskové konferenci ve Sněmovně. Funkci z rodinných důvodů opustí Marek Výborný. Kandidaturu už dříve ohlásili místopředseda strany a šéf poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek a europoslanec Tomáš Zdechovský.

Jana Černochová

Válka USA s Íránem by zasáhla i Evropu. České politiky děsí krize na Blízkém východě

Domov

Noční raketové útoky na dvě americké základny v Iráku byly podle předsedy sněmovního zahraničního výboru Ondřeje Veselého (ČSSD) očekávanou reakcí, šéfka branného výboru Jana Černochová (ODS) je považuje za nezodpovědnou eskalaci konfliktu. Oba politici zdůrazňují, že by se konflikt měl nadále řešit diplomatickou cestou. Hnutí Svoboda a přímá demokracie i komunisté vyzývají vládu, aby stáhla české vojáky z Iráku.

Bartoš, Ivan

Češi nesmí platit za problémy Babiše! Opozice bije na poplach

Domov

Podle ODS a lidovců je nutné zabránit tomu, aby dotace pro koncern Agrofert platili čeští občané z daní. Opoziční strany tak reagují na informace serveru Neovlivní.cz, podle kterého audit Evropské komise k zemědělským dotacím konstatoval, že premiér Andrej Babiš (ANO) je ve střetu zájmů a nadále ovládá Agrofert. Podle Pirátů je Babišův střet zájmů jasný všem v Evropské unii a věc by měla začít řešit i česká vláda.

Aktuálně se děje

22. května 2024 20:26

Odměna za teror. Netanjahu odsoudil rozhodnutí uznat Palestinu jako stát

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odsoudil ve středu rozhodnutí Irska, Norska a Španělska uznat Palestinu jako stát a uvedl, že jde o odměnu za teror. Uvedla to agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy