reklama

Babiš mimo jiné promluvil o demonstracích proti němu a nové ministryni spravedlnosti Marii Benešové. Už jsem si na to zvykl, to ke svobodě a demokracii patří,“ tvrdí premiér. Ze začátku to podle něj byla iniciativa občanů, teď se z toho ale podle něj stala volební kampaň do Evropského parlamentu.

Připomněl, že na akcích vystupovali i různí opoziční poslanci a senátoři. „A dokonce i poslanec soc. dem. Dolínek,“ rýpnul si s tím, že nerozumí, proč vládní poslanec, který podepsal koaliční dohodu, vystoupil na demonstraci proti vládě. „Ještě víc paradoxní mi přijde, že se pan Dolínek objevil na protestu proti paní Benešové, která mu pomáhala, když byl po Langerově policejním zátahu ponižován a musel bez trenek dělat na policii dřepy. Tehdy mu byla dobrá,“ připomněl v rozhovoru pro Novinky.cz.

Babiš ovšem trvá na tom, že česká justice je nezávislá. „A pokud na pódiu na Staromáku vystupuje jeden z největších stávajících politických parazitů, pan Pospíšil, který tu kandiduje na primátora, tu na europoslance, tu je ministrem za ODS, nyní zase vede TOP 09, tak to mluví za vše,“ spustil ostrou kritiku šéf hnutí ANO.

Tím ale s Pospíšilem neskončil. „Stejně jako to, že se nestydí kritizovat paní Benešovou za to, co sám v minulosti navrhoval, tedy reformu soudů a státních zastupitelství,“ připomněl, že i šéf TOP 09 coby ministr spravedlnosti mluvil

reklama