reklama

Ondráček se na Donbasu zúčastnil oslav Dne republiky v Doněcku a v tamních médiích o něm hovořili jako o "delegaci české republiky". To se ale nelíbí českým politikům, od jeho cesty se distancovala české diplomacie i zahraniční výbor Poslanecké sněmovny.

Komunistickému poslanci, který opakovaně prohlásil, že šlo o cestu soukromou, se nelíbí, jak se o jeho aktivitách mluví a píše. „Všimli jste si, že v té tzv. kauze Donbas mediální žumpa vůbec neřeší podstatu? To, že tam tato mizerná vláda dodává zbraně a munici a já tam přivezl dárky obětem války - dětským sirotkům? PROČ?“ diví se poslanec.

„Místo toho odvádí pozornost k blbosti, že jsem jel autem s vlaječkou. Tak pro ministra Petříčka a celou DemoŽumpu dávám další foto, kdy jsem jezdil v autě s vlaječkou. A můžete se klidně třeba opupínkovat,“ vzkázal svým kritikům Ondráček.

Podobná nařčení ministr zahraničí Tomáš Petříček už dříve odmítl. „Tak abychom spor s poslancem Ondráčkem uzavřeli: Já rozhodně zbraně na Ukrajině nefinancuji. Zato s MZV financujeme dětské tábory, aby děti z válečných oblastí zažily trochu dětství, třeba hrály fotbal, aniž by se musely bát nášlapných min. Každý rok se takto zapojí přes 500 dětí,“ vzkázal Ondráčkovi.

„Nevěděl jsem, že je dnes u rozdávání hraček a omalovánek třeba hrát českou hymnu, věšet vlajky a natahovat červený koberec,“ rýpnul si Petříček do komunisty.

Loading...

12 komentářů (Poslední 22.05. 23:21) Napište svůj názor

reklama