reklama

Přestože ruská média informovala o návštěvě poslance Ondráčka jako o zástupci České republiky, tak KSČM označila cestu za soukromou, tudíž podle názoru strany cesta nemusí nikoho zajímat. Filip také zkritizoval cestu politiků České pirátské strany na Tchaj-wan a na tiskové konferenci Poslanecké sněmovny ji označil kontroverzním výrokem za "sexuální výlet".

Podle pražského primátora Hřiba si však komunista Filip popletl Tchaj-wan s Thajskem, který je na rozdíl od Tchaj-wanu populárním cílem sexuální turistiky.

"Vojtěch Filip místo aby řešil Ondráčka v Doněcku, tak se trefuje do naší pracovní cesty na Tchaj-wan, kterou označuje za "sexuální výlet". Proto si musíme dát malé opáčko ze zeměpisu speciálně pro soudruha Filipa: Tchaj-wan není Thajsko a za sexuální turistikou se tam nejezdí. Místo toho tam můžete obdivovat supermoderní dopravu (třeba metro bez řidičů, které by mohlo být inspirací pro naše metro D) nebo luskouny (které jsme vyjednali i pro pražskou zoo)," uvedl v příspěvku na Facebooku Hřib.

Náplň pracovní cesty tak připomněl i ve svém komentáři, mimo jiné pražský primátor jednal i o přímé lince z Tchaj-wanu do Prahy. Zároveň by ho zajímalo, jaký přínos měla pro srovnání cesta poslance Ondráčka. "Vcelku by mě ale zajímalo, čím se inspiroval pan Ondráček od separatistů v Doněcku nebo jaké přínosy pro Česko jeho cesta měla," dodal pirátský primátor.

 

Hřib doprovodil svůj komentář komickou infografikou, nicméně zdůraznil, že by měla být brána s nadhledem, jelikož rozhodně tím nechce nikoho urazit. "Věřím tomu, že lidé budou brát obrázek s nadhledem a nikdo se neurazí. Vizuální zkratka je pro podobný obrázkový humor nezbytná, jinak by to nefungovalo," napsal pirátský politik.

reklama