reklama

Do úterní demonstrace se zapojí i pražští divadelníci. Podporu spolku Milion chvilek pro demokracii vyjádřily například Dejvické divadlo, Divadlo Na zábradlí, divadlo Demago a Divadlo Na Jezerce.

Divadlo Na zábradlí kvůli úterní akci dokonce posunuje čas večerního představení. Vážení diváci, Zítra 4.6. posouváme začátek představení Zlatá šedesátá z 19:00 na 20:00. Tímto krokem chceme podpořit iniciativu Milion chvilek pro demokracii pořádající akci Máme toho dost! Demisi! (5). Pokud se tedy chystáte na Václavák, stihnete i reprízu šedesátek,“ uvádí divadelníci.

Stejně se zachovalo i Dejviceké divadlo. „Začátek představení Co.media v Anti.kvariátu DD 4. 6. 2019 výjimečně ve 20:30! Vážení diváci, rádi bychom Vás upozornili na změnu začátku červnového (4. 6. 2019) intermediálního integrálu Martina Myšičky Co.media, tentokrát s hosty armádním generálem Petrem Pavlem a PhDr. Petrem Kolářem. Výjimečně začne o půl hodiny později, tedy ve 20:30,“ píše se na facebookových stránkách divadla.

„Rozhodli jsme se tak i po dohodě s pozvanými hosty proto, že na 18:30 svolává spolek Milion Chvilek v rámci kampaně Milion chvilek pro demokracii demonstraci na Václavské náměstí. A vzhledem k tomu, že demokracie bude zároveň jedním z témat úterní Co.medie, rádi bychom umožnili těm, kteří mají vstupenku na setkání s hosty Martina Myšičky a zároveň by rádi vyjádřili svůj postoj na demonstraci, aby se, podobně jako my, mohli zúčastnit obou akcí. Věříme, že toto naše rozhodnutí přijmete s pochopením,“ dodalo Dejvické divadlo

Jak se zdá, diváci opravdu pochopení mají, pod příspěvkem vyjádřili divadlu za jeho rozhodnutí podporu.

Řada známých tváří vystoupí přímo na pódiu. K demonstrantům promluví herečka Bára Hrzánová, herečka a moderátorka Jitka Čvančarová, muzikant a zpěvák Mário Bihári, kapela BUTY, či zpěvačka Hana Ulrychová, která zazpívá hymnu.

reklama